Son günlerde yeni Silent Hill oyunu söylentileri arşa ulaşmıştı. Konami ile işbirliğine giden korku oyunlarıyla tanıtan Bloober Team’in bu oyunu yapacağı öne sürülmüştü. Özellikle psikolojik korku oyunlarıyla tanınan Bloober Team, Silent Hill hayranlarının göz hapsine girmiş, yeni gelecek Silent Hill oyunu için duyuru bekleniyordu. Ancak Silent Hill hayranlarını hayal kırıklığına uğratacak bir açıklama geldi.

Bloober Team’in Baş Pazarlama Yöneticisi Tomasz Gawlikowski, yeni bir Silent Hill oyunuyla ilgilendikleri haberlerini yalanladı. IGN’e konuşan Gawlikowski, Silent Hill hayranlarını üzdü diyebiliriz.

Potansiyel bir Silent Hill oyunuyla ilgili söylentiler, hayranların stüdyonun üç Bloober Team projesi için Avrupa Birliği Hibe Fonu’na başvurduğunu keşfetmesiyle ortalıkta dolaşmaya başladı. Hibe Fonu’nun internet sitesine göre, bu projelerden biri Layers of Fear 2’ye atıfta bulunan “H2O” kod adına, diğer iki proje ise “Black” ve “Dum Spiro” kod adına sahip. “Black”, Orta Çağ’da geçen bir dünyayı ve bir uzaylı tehdidini içeren birinci şahıs bakış açısına sahip bir oyunu ifade ederken, “Dum Spiro” İkinci Dünya Savaşı sırasında bir gettoda geçiyor. Son iki projenin açıklamalarında Silent Hill’den bahsedilmiyor ancak hayranlar yine de son iki projenin yeni bir Silent Hill oyununa ait olduğuna dair olan umutlarını sürdürüyor.

OKUYUN  Strateji oyunu Legends of Kingdom Rush, Apple Arcade için geliyor!