Microsoft’un bulut tabanlı oyun hizmeti olan Xbox Cloud Gaming, PC ve iOS platformlarına girmeye hazırlanıyor. GameSpot’a göre, 20 Nisan’dan itibaren seçilen Xbox Game Pass Ultimate üyelerine davet gönderilecek ve yeni desteklenen platformlar için geçerli olacak.

PC’ler testler için iyi görünse de iOS kullanıcıları için durum biraz karışık. Çünkü iPhone’larda ve tabletlerde, Xbox Cloud Gaming doğrudan uygulamayla değil, bir web tarayıcısı aracılığıyla kullanılıyor. Bundan önce Apple, iOS cihazlarındaki durum nedeniyle Microsoft’un politikasını eleştirdi.

Testler sınırlı olacak!

Beta sürümüne erişimi olan kullanıcılar, Xbox oyunlarını oynamak için Safari, Google Chrome ve Microsoft Edge üzerinden xbox.com/play bağlantısını kullanarak erişim sağlayabilecek. Microsoft, tarayıcı ile bulut oyunlarını sunmak için oldukça basitleştirilmiş ve evrensel bir ana sayfaya sahip olmanın önemini vurguladı. Ayrıca Microsoft, oyunların gelecekte daha fazla yerde ve daha fazla oyuncuya erişilebilir bir hale getirmek istiyor.

22 ülkenin tamamında sunulacak beta deneyimini oynamak için oyuncuların, Bluetooth ya da USB‘ye sahip olması gerekiyor. Oyunları online bir şekilde devam ettirebilmek için Xbox’ın bir Game Pass Ultimate aboneliği gerekiyor. Böylelikle PC ve Xbox konsollarındaki Game Pass kitaplığına ve Xbox Live Gold aboneliğindeki paketlere erişim sağlanabilecek.

OKUYUN  WhatsApp hangi telefonlarda çalışmayacak?