GSC Game World’ün yapımcılığını ve geliştiriciliğini üstlendiği FPS, korku-gerilim oyunu S.T.A.L.K.E.R. 2‘den oynanış görüntüleri yayınlandı. Oyunun grafikleri gerçekten harika gözüküyor.

2007 yılında yayınlanan oyunun ardından oyuncuların uzun süren bekleyişi sona ermek üzere. S.T.A.L.K.E.R. 2‘den E3 2021 etkinliği sırasında oynanış görüntüleri paylaşıldı. Ayrıca oyunun çıkış tarihi de belli oldu.

S.T.A.L.K.E.R. 2, 28 Nisan 2022‘de Xbox Series ve PC için çıkış yapacak. Oyun ilk günden Xbox Game Pass’ten erişilebilir olacak. Ayrıca oyunun tam isminin de S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl olacağı açıklandı.

S.T.A.L.K.E.R. 2 konusu

Stalker üçlemesine bir yenisi daha ekleniyor. S.T.A.L.K.E.R. 2, Çernobil Nükleer Santrali’ni çevreleyen ağır derece kontamin bulunan tehlikeli bir bölgede geçecek olan birinci şahıs hayatta kalma nişancı oyunudur.Kasvetli atmosferi, korkunç canavarları, mutantları ve dövüş hareketleri ile 10 yıldır beklenen bir oyun. Sinematik havası ile film tadında olduğu da söylenebilir -korku, gerilim filmi-. Bugüne kadar yapılmış en büyük açık dünya oyunlarından biri olacağı da eklenen bilgiler arasında.

Serinin daha önceki oyunları Shadow of Chernobyl, Clear Sky ve Call of Pripyat’ta kullanılan X-Ray Engine oyun motoru bu oyunda tercih edilmemiş. Yeni oyun için Epic Games’in oyun motoru Unreal Engine ile geliştiriliyor. Unreal Engine bu oyun türü için en çok tercih edilen oyun motorlarından biridir. Oyuncuların S.T.A.L.K.E.R. 2’den beklediği atmosferi sunabilecek.

S.T.A.L.K.E.R. 2 hikayesi

Senaryo öncekilerle benzer bir temel taşımakta. “Ödül avcıları, hazineleri ve gizemleri sayesinde Bölgenin/ Zone derinliklerine inerler. Bazıları geçmişlerinden kaçıyor, diğerleri parayla kör ediliyor ve bazıları tüm gizemlerin arkasındaki gerçeği bulmaya takıntılı.”Hikaye doğrusal ilerlemeyecek, geliştirici GSC seçimlerin kısa vadeli sonuçları olduğu gibi küresel sonuçlarının da olacağını belirtiyor.

S.T.A.L.K.E.R. ne anlama geliyor?

Scavengers, Trespassers, Adventurers, Loners, Killers, Explorers, Robbers kelimelerinin birleşimi olan isim; Çöpçü, bölgeye düşenler, maceracı, yalnız yaşayanlar, katil, kaşif ve soyguncular anlamına geliyor.

OKUYUN  Kartlar yeniden dağıtılıyor! Taşınabilir oyun konsolu Steam Deck tanıtıldı

GSC’nin sitesinde “Stalker 2 kendi başına zevk alınabilecek bağımsız bir proje” diyor. “Aynı zamanda, maksimum keyif için önceki oyunları tamamlamanızı öneririz.”Tabi hayranlar kesinlikle oynanması gerektiği savunuyor. Özellikle, Shadow of Chernobyl ve Call of Pripyat çok beğeniliyor.