Riot Games‘in yaptığı açıklamaya göre, dünyanın en büyük espor organizasyonlarından biri olan League of Legends Worlds (Dünya Şampiyonası) 6 Kasım’da Çin’in Shenzen şehrindeki Universiade Sports Centre‘da gerçekleştirilecek.

Çinli futbol takımı Shenzen FC’nin maçalarını oynadığı 60 bin seyirci kapasiteli stadyum bu kez League of Legends sevenleri ve esporcularını ağırlayacak.

“Çin’in en yenilikçi şehirlerinden”

Riot Games Küresel E-spor başkanı John Needham konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu yıl Worlds 2021 ile eğlence ve sporun sınırlarını zorlamaktan ve LoL E-sports‘un önümüzdeki 10 yılını tanımlamaktan dolayı son derece heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Shenzen’in birçok teknoloji odaklı organizasyona ev sahipliği yaptığını belirten Needham, “Finale ev sahipliği yapmak için daha mükemmel bir yer düşünemezdik” dedi.

Riot Games’in bu organizasyonu üçüncü kez Çin’de gerçekleştirilecek. Geçen yıl farklı birden fazla şehirde yapılması planlanan organizasyon, koronavirüs sebebiyle bundan vazgeçmişti. Geçtiğimiz yıl Worlds şampiyonluğuna Güney Kore temsilcisi DAMWON Gaming ulaştı.

2011‘den beri düzenlenen etkinlikte ise en çok şampiyonluk üç kez ile Güney Kore temsilcisi SK Telekom T1‘e ait. Onu ikiz kez şampiyon olan bir başka Güney Kore temsilcisi Samsung Galaxy izlerken, Fnatic, Taipei Assasins, Invictus Gaming, FunPlus Phoenix ve DAMWON Gaming de onları birer şampiyonlukla takip ediyor.

OKUYUN  Çin'de 2 yeni dinozor türü keşfedildi