Oyun içi işlemlerin ölçeğinin arttığını söyledi. Son zamanlarda, son derece nadir bir CS: GO silah görünümü 150.000 $ gibi alışılmadık bir fiyata satıldı.

2013’teki “Silah Ticareti” güncellemesinden bu yana, silah görünümü ticareti, CS: GO’nun en önemli parçalarından biri haline geldi. Oyuncular artık silah kaplamalarının ticaretini yapıyor, sadece silah kaplamalarını yenileriyle değiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda son derece nadir olanlardan para kazanıyor. Twitter kullanıcısı ROFL, 14 Ocak’ta bir tweet’te çok nadir bir CS: GO skinleri setinin satıldığını duyurdu ve şunları söyledi: “Bir arkadaşıma koleksiyonunu satmasına yardım ediyorum.” ROFL, ilgili bir tweetinde tüm 300.000 ABD dolarının altındaki koleksiyon ürünleri için teklifler kabul edilmeyeceğini söylemişti.

150.000 dolar değerindeki CS:GO silah kaplaması: AK-47 Case Harderdened ST MW 661

ROFL’nin hedefine ulaşıp ulaşmadığını bilmiyoruz, ancak serideki bir ürün olan ROFL tarafından paylaşılan yeni bir tweet’e göre, AK-47 kaplamalı Case Harderdened ST MW 661, 150.000 $ gibi çok yüksek bir fiyattan satılarak onu CS:GO tarihindeki en pahalı silah yapıyor. Peki Case Harderdened ST MW 661 AK-47 kaplama neden bu kadar değerlidir? Öncelikle kaplama, oyuna giren ilk silah mermisidir ve Silah Anlaşması Koleksiyonunun bir parçasıdır. Aynı zamanda “minimum aşınma” silahının üstünde StatTrak ™ teknolojisidir. 4’Titan taşıyan | Ayrıca bir Katowice 2014 çıkartması da var.

Aslında, daha önce 100.000 $ gibi inanılmaz bir fiyata alıcı bulan karambit modellerini zaten gördük. Bu nedenle, bir gün bu fiyatlarla satılan silah kaplamalarının olacağını tahmin etmek zor değildi. Bununla birlikte, böyle bir kaplamanın yüksek maliyetinin silahın işlevini artırmaması yine de şaşırtıcıdır.


Peki bu bahsettiğimiz CS GO nedir?

Counter Strike Global Offensive’in (CS Global Offensive) tam uzantısı olan Counter Strike serisinin en çok satan ürünüdür. Bu oyunun geliştiricileri Valve ve Hidden Path Entertainment’dır. CS:GO Ağustos 2012’de yayınlanmıştır. Bu oyun, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz zevkli bir oyundur. Her yıl dünya çapında CS:GO turnuvaları yapılmaktadır. Oyunda yetenek grupları bulunmaktadır. İlk kez başladığınızda bir yetenek havuzunuz olmaz ve bu yüzden 10 rekabetçi maç oynamanız gerekir. Bu yarışmaları oynadıktan sonra sizi yetenek grubunuza yerleştirir. Yetenek grubunuza yerleştikten sonra, insanlar beceri grubunuza göre oynadığınız ve onlarla oynadığınız rekabetçi maçlara gelir. İlk başta oyun, anlık ölüm gibi nedenlerle zor olabilir, ancak bir kez alıştığınızda çoğu insan gibi oyunun tadını çıkarabileceksiniz.

OKUYUN  Steam'e bomba gibi bir indirim geldi!