Mortal Kombat‘ın en ikonik karakterlerinden olan Scorpion ve onun “Get Over Here” hareketini bilmeyen yoktur herhalde. Peki bu efsaneleşen hareket bundan 30 yıl önce oyuna nasıl aktarıldı? Bu sorunun cevabını oyunun iki yaratıcısından biri olan Ed Boon, Twitter üzerinden paylaştığı video ile verdi.

Tarihin en önemli oyunları listesinde muhtemelen kendine üst sıralarda yer bulacak Mortal Kombat serisi, bunda 29 yıl önce hayatımıza girdi. Oyunun yapımına başlamasının 30. yılı şerefine, oyunun John Tobias ile birlikte yaratıcısı olan Ed Boon tam 30 yıl öncesinden bir video paylaştı. Bu videoda serinin en ikonik karakterlerinden Scorpion’ın efsaneleşen “Get over here” hareketinin nasıl oyuna aktarıldığı gösteriliyor.

O yıllarda frame frame gerçek görüntülerin oyuna aktarılmasıyla yapılan Mortal Kombat, farklı tarzıyla dikkat çekmişti. Scorpion’ı canlandıran kostümlü kişi de “Get over here” hareketinin kayıtları alınırken bu videoda karşımıza çıkıyor. Böylece bu ikonik hareketin 30 yıl önce nasıl ortaya çıktığını görmüş oluyoruz.

İşte Ed Boon’un paylaştığı video:

OKUYUN  Riot, League of Legends Worlds'ün tarihini ve yerini açıkladı