Playstation 4 özel oyunu Last of Us Part 2, Bafta Oyun Ödülleri tarafından tam 13 dalda aday gösterildi ve ödül tarihinin en fazla adaylık kazanan oyunu oldu.

Sony oyunları Bafta adaylıklarını domine etmiş durumda. Ghost of Tsushima 10 adaylık, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales 7 adaylık, Dreams 6 adaylık ve Sackboy: A Big Adventure 4 adaylıkla yarışacak.

Supergiant’ın oyunu Hades 8 adaylık, Nintendo’nun Animal Crossing: New Horizons 5 ve Media Molecule’ün Fall Guys oyunu yine aynı şekilde 5 adaylıkla boy gösterecek.

Diğer aday olarak yarışacak oyunlar ise Airborne Kingdom, Assassin’s Creed Valhalla, Astro’s Playroom, Call of the Sea, Carrion, Destiny 2: Beyond Light, Deep Rock Galactic, Demon’s Souls, Doom: Eternal, F1 2020, Factorio, Final Fantasy 7 Remake, Flight Simulator, Fortnite, Kentucky Route Zero: TV Edition, Minecraft Dungeons, No Man’s Sky, Ori and the Will of the Wisps, Röki, Sea of Thieves, The Falconeer, The Last Campfire and Valorant olarak sıralanabilir.

Yıllık BAFTA Oyun Ödülleri töreni  bu yıl 25 Mart Perşembe günü Elle Osili-Wood tarafından sunulacak. Geçen yıl olduğu gibi, sadece canlı yayın olarak gerçekleştirilecek.

OKUYUN  The Last of Us Part II için DLC bekleyenlere kötü haber!