1) ABD merkezli Save My Ink Forever, ölen bir kişinin dövmesini kalıcı olarak çerçevelettiren ve böylece kaybedilen kişilerin sonsuza kadar anılmasını sağlayan bir hizmet vermeye başladı.

ölen kişilerin dövmelerini çerçevettirdiler (1)

Depremzedeler özel iletişim vergisinden muaf tutulacak Depremzedeler özel iletişim vergisinden muaf tutulacak

2) Şirketin geliştirdiği süreç, derinin kimyasal yapısını değiştirerek dövmelerin korunmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra Save My Ink Forever, ABD'de bir çok özel cenaze evi ve krematoryum ortaklığında çalışıyor. Ayrıca şirket, geçtiğimiz aylarda Kanada ve Birleşik Krallık'ta da faaliyet göstermeye başladı.

ölen kişilerin dövmelerini çerçevettirdiler (2)

3) Haberler üzerine açıklamada bulunan Save My Ink Forever, "Sevilen bir akrabanız vefat ettiğinde, çevrenizde hizmet sağlayacak bir aracı bulmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz" dedi.

ölen kişilerin dövmelerini çerçevettirdiler (3)

4) Eğer web sitesinde bir cenaze evi veya krematoryum listelenmemişse, yakınlarını kaybeden aileler Save My Ink Forever'ın hizmetlerini sunmasını talep edebiliyorlar. İstenilen talepler üzerine cenaze ekipleri, anma hizmeti sağlayısı şirketi ile ortaklaşa çalışarak ailelere uzun yıllar boyunca saklayabilecekleri anıtlar hazırlıyorlar.

ölen kişilerin dövmelerini çerçevettirdiler (4)

5) Ölü kişi bedeninden alınan dövmeli derinin boyut oranların göre işlenme süresi değişse de, genelde üç ay içinde hazır olacağı belirtiliyor. Ayrıca şirketin COO'su ve dövme koruma uzmanı olan Kyle Sherwood, deri üzerinde gerekli son rötuşları gerçekleştirerek hüzünlü ailelere istedikleri anıtları sağlıyor.

ölen kişilerin dövmelerini çerçevettirdiler (5)

6) Çerçeveleme sanatçıları tarafından müze kalitesindeki UV cam eşliğinde ve dövmenin stiline en uygun çerçeve bulunarak ailelere gönderiliyor. Ayrıca şirketin belirttiğine göre fiyatlandırma, ölen kişinin dövmesinin boyutuna göre belirleniyor.

ölen kişilerin dövmelerini çerçevettirdiler (6)

7)Bu bahsi geçen süreç hakkında konuşan Sherwood, şunları söyledi: “Bu işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişilerin özünde bu onların cenaze töreni. Onlar için bir kilise hizmetinden daha fazlasını ifade ediyor."

ölen kişilerin dövmelerini çerçevettirdiler (8)

8) Ayrıca bu durumun saçma olmadığını belirten şirket COO'su, "İnsanlar ölen kişilerin küllerini alıp elmasa çeviriyor. Viktorya döneminde ise saç kesip saç kolyeler yaptılar. Bu da ondan farklı değil." dedi.

ölen kişilerin dövmelerini çerçevettirdiler (7)

Web sitesi üzerinden daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz