Netflix, ilk olarak bir mobil geliştiricisi olan Steve Moser tarafından tespit edildiği gibi, oyuncuların Netflix mobil oyunlarını oynarken oluşturabilecekleri ve herkese açık olarak görüntüleyebilecekleri oyuncu etiketi özelliğini test etmeye başladı. Bu özellik, üyelerin diğer kullanıcıları oyun oynamaya ve skor tablolarında nerede sıralandıklarını görmelerine izin veren ve oyuncuları oyuna davet etmeye yarayan bir özellik olacağı söyleniyor.

netfix oyuncu adları (2)

Yıllardır beklenen oyun The Elder Scrolls 6 ile ilgili tüm bildiklerimiz Yıllardır beklenen oyun The Elder Scrolls 6 ile ilgili tüm bildiklerimiz

Netflix oluşturulan kullanıcı adlarını kontrol edecek

Netflix, Into the Breach ve Mahjong Solitaire'i oyununu platforma ekledikten sonra, bazı kullanıcılara belirli Netflix profili ile ilişkili oyun tanıtıcısını oluşturma ve yönetme seçeneği vermeye başladı. Oyuncu etiketi veya başka bir oyun platformunda herkese açık olarak kullandığınız bir kullanıcı adı oluşturduktan sonra Netflix, benzersiz olması gereken bu takma adı platformunda otomatik olarak kontrol edecek ve kullanmak istediğiniz oyuncu etiketini onaylayacak.

netfix oyuncu adları (3)

Oluşturulan oyuncu etiketi daha sonra değiştirilebilecek

Oyunlarda kullanıcağınız takma adı ilk kez oluşturulurken Netflix, uygulama içi metinde "Oyun tanıtıcınız Netflix'te oyun oynamak için benzersiz bir genel addır" yazarak şu şekilde devam ediyor: “Profil simgeniz ve adınız başkaları tarafından görülmeyecek. İstediğin zaman değiştirebilirsin.”

netfix oyuncu adları (1)-1

Ayrıca “Daha Fazla Bilgi” menüsüne dokunduktan sonra Netflix'in, diğer üyeleri davet ederken ve onlarla oynarken oyun etiketinizi kullanabileceğinizi açıklıyor. Bunun yanı sıra yeni özellik, skor tablolarında nerede olduğunuzu size gösterecek ve belirli kullanıcıların çevrimiçi veya çevrimdışı olup olmadığını kontrol edebileceğinizi ve oyunlarında bir tür sosyal deneyim yaratabileceğinizi gösteriyor. Ancak bazı kullanıcılar yeni Netflix özelliğini test ederken, arkadaş davet etmek veya skor tabloları görüntülemek için herhangi bir seçenek göremediklerini belirtiyor. Bu nedenle yeni özellik henüz tam olarak platformda mevcut olmayabilir.

Takma adlar belli oyunlarda mevcut

Netflix, geçen ay Into the Breach, Bowling Ballers, Heads Up! ve Mahjong Solitaire dahil olmak üzere belirli oyunlarda kullanıcı adı özelliğini sunmaya başladı. Netflix'in oyunu daha fazla oyun için kullanıma sunmayı planlayıp planlamadığı sorularına ise henüz bir cevap gelmiş değil...