Heyecanla bekleyen oyuncular için, erken erişim elde etmek adına şu an ön kayıt seçeneği bulunuyor. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, özel olarak mobil oyun deneyimi için güncellenmiş içerikleri sunacak.

Bu hamle, Netflix'in mobil oyun portföyünü çeşitli türleri kapsayacak şekilde 80'den fazla başlığa genişletiyor. Yoğun rekabetle karşı karşıya olan yayın pazarında, Netflix oyun içerikleri aracılığıyla üyelik paketlerine daha fazla değer katmayı amaçlıyor. Oyun hizmetinin özellikle oyunculara hitap etmesi beklenirken, bu alanda önemli bir büyüme potansiyeli olduğu düşünülüyor.

GeForce Now, reklamlı oluyor! GeForce Now, reklamlı oluyor!

netflix-zam-1

Netflix'in Co-CEO'su Greg Peters, oyun stratejilerini "sürün, yürü, koş" şeklinde tanımladı. İki yılın üzerinde bir süre geçmesine rağmen, abonelerin neredeyse %1'i günlük olarak Netflix oyunlarıyla etkileşimde bulunsa da, şirket girişimin uzun vadeli perspektifine güveniyor. 200 milyar dolarlık bir şirket olan Netflix, oyun içerikleri konusunda mevcut ve gelecekteki başlıklar konusunda ciddi ve ölçülü bir yaklaşım benimsemiş durumda.

Mevcut oyunlar arasında Kentucky Route Zero, Immortality, Spiritfarer ve Before Your Eyes gibi dikkat çeken başlıklar bulunuyor. 2024'e yönelik olarak ise Death’s Door, Katana Zero ve Hades gibi başlıkların portföye eklenmesi bekleniyor.

Editör: Enes Sapmaz