Midjourney, kötü niyetli insanların ücretsiz aracı kullanarak deepfake'ler oluşturduktan sonra, yapay zeka görüntü oluşturucusu hizmetini tamamen ücretli hale getiriyor. 

Midjourney CEO'su David Holz, Discord'da takipçilerine yaptığı paylaşımda "olağanüstü talep ve denemeyi kötüye kullanım" nedeniyle ücretsiz hizmetin sonlandırdığını söyledi. Eğer bundan sonra Midjourney'in teknolojisini kullanmak isterseniz ayda en az 10 dolar ödemeniz gerekecek.

Windows 11 kullanıcıları dikkat! Başlat sayfasında reklam gösterilecek... Windows 11 kullanıcıları dikkat! Başlat sayfasında reklam gösterilecek...

midjourney (1)

Midjourney kendisini son haftalarda istenmeyen bir ilginin merkezinde buldu. Kullanıcılar, tutuklanan Donald Trump ve moda gösterisindeki abartılı bir ceket giyen Papa Francis'in deepfake'lerini oluşturmak için şirketin yapay zekasına başvurdular. Resimlerin sahte olduğu hemen tespit edilse de, kötü aktörlerin yanlış bilgi yaymak için Midjourney, OpenAI'nin DALL-E ve benzeri araçlarını kullanabileceklerinden endişe ediliyor.

midjourney (2)

Ayrıca Midjourney kurucusu, aracın kötüye kullanımı tarayan yapay zeka denetimini geliştirmeyi umduğunu da söylüyor.

Editör: Enes Sapmaz