Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor! Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor!

İlk iddialar, organizasyonunbugün üyelerine gönderdiği bir e-posta ile E3 etkinliğinin duyurmasıyla ortaya çıktı. E-postada, E3'ün sevilen bir etkinlik ve marka olmaya devam etmesine rağmen, 2023 yılında sektörün büyüklüğünü, gücünü ve etkisini sergileyecek şekilde yürütmek için gereken sürekli ilgiyi toplamadığını söyledi. Bu gönderilen e-postaların ardından E3 orgazinatörleri etkinliğin iptal edildiğini doğruladı.

Oyundan Sorumlu Küresel Başkan Yardımcısı Kyle Marsden-Kish'ten E3 için şu açıklamayı yaptı;

"Biz ve ortaklarımızın bu etkinliği gerçekleştirmek için gösterdiğimiz tüm çaba nedeniyle bu zor bir karardı, ancak sektör için doğru olanı ve E3 için doğru olanı yapmak zorundaydık. İlgilenen şirketlerin oynanabilir demolara sahip olmayacağını ve bu yaz E3'te olmanın üstesinden gelemeyecekleri bir engel teşkil eden kaynak bulma zorluklarını takdir ediyor ve anlıyoruz. E3 2023'e katılanlar için, hak ettiğiniz ve ReedPop'un etkinlik deneyimlerinden beklediğiniz vitrini sergileyemediğimiz için üzgünüz.,"

e3 2023 (1)

E3 2023 etkinliğinin 13 Haziran - 16 Haziran tarihleri arasında Los Angeles Kongre Merkezi'nde düzenlenmesi gerekiyordu ve 2019'dan bu yana ilk yüz yüze E3 etkinliği olacaktı. İlk olarak etkinlik 2020'de COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilmişti ve uzaktan bağlanma ile 2021 yılında son kez yapılmıştı. Ayrıca 2022 yılında etkinlik tekrar iptal edilmişti. 

e3 2023 (2)-2

E3'ün 2023 yılı için planladığı etkinlik, oyun ve teknoloji sektöründeki Xbox, Nintendo, PlayStation ve daha birçok dev ismin, E3'e katılmayacağını duyurmasıyla bu sene gerçekleştirilmesi planlanan etkinliği tarihin tozlu raflarına kaldırılmasına neden oldu...

Editör: Enes Sapmaz