Windows 11'e, kullanıcıların doğrudan görev çubuğundan bireysel ses ve ses çıkışı ayarlamaları yapmasına olanak tanıyan yeni bir gelişmiş ses karıştırıcı geliyor. Güncellenen ses menüsü, Windows 11 Insider'da test kullanıcılarına sunulan yeni 25309 sürümünün bir parçası olarak resmen duyuruldu.

Güncellenen yeni ses karıştırıcısı Windows görev çubuğundaki Hızlı Ayarlar panelinde yer alacak ve bu panel üzerinden ses simgesine tıklayarak erişilebilir olacak. Microsoft mikseri doğrudan açmak için yeni bir Windows klavye kısayolu (Win + Ctrl + V) ekledi. Yeni özellik kullanıcıların ses çıkışları (kulaklıklar, hoparlörler vb.) arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmasına, ayrıca bireysel uygulamaların ses seviyesini ayarlamasına ve Windows Sonic ve Dolby Atmos gibi uzamsal ses teknolojileri arasında geçiş yapmasına olanak tanıyacak.

windows 11 (1)-3

Meta Quest kullanıcıları, Microsoft Office uygulamalarını kullanabilecek! Meta Quest kullanıcıları, Microsoft Office uygulamalarını kullanabilecek!

Microsoft'un resmi duyurusundan önce, özellik geçen ay bir Windows 11 test derlemesinde keşfedildikten sonra sızdırılmıştı. Şu anda Windows ses karıştırıcısı için genel bir yayın tarihi hakkında herhangi bir açıklama olmadığını belirtelim.

Editör: Enes Sapmaz