God of War Ragnarök PC'ye geliyor! God of War Ragnarök PC'ye geliyor!

Widget, şimdilik yalnızca Windows Insider test kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve hizmetin oyun kitaplığına yeni bir "pencere" sunarak, son eklenen veya yakın zamanda çıkan oyunları kontrol etmenizi sağlar.

Microsoft 11'in yeni widget'ı: Xbox Game Pass

xbox gamepass pc widget (2)

Microsoft'un şu anda Windows 11'de oldukça sınırlı bir widget seçeneği bulunuyor, ancak eklenen yeni Game Pass widget'ı Microsoft'un başka uygulama arayüzleri denediğini gösteriyor. Windows 11'in eninde sonunda üçüncü taraf widget'ları desteklemesi bekleniyordu, ancak işletim sistemi bünyesine Game Pass'i eklemek, widget panosuna şimdilik bir heyecan katmak için iyi bir yol olabilir. Bunun yanı sıra hatta abonelik hizmeti olmayan kullanıcılara Xbox Game Pass'i tanıtmaya yardımcı olabilir.

Xbox Game Pass'e erişim daha kolay hale geliyor

xbox gamepass pc widget (4)

Yeni Game Pass pencere öğesi, hangi oyunların oyun hizmetine gelip gittiğini görmenize izin vermenin yanı sıra belirli kategorilerdeki oyunları görüntüler ve Xbox uygulamasına bir tür geçiş portalı sağlar. Ayrıca Microsoft, kişiselleştirilmiş öneriler ve Xbox hesabınızda oturum açmanızın yanı sıra yakın zamanda oynanan bir oyunu başlatmanız için bir yol da dahil olmak üzere, widget'a başka özellikler eklemeye çalıştığını belirtiyor.

İşte Microsoft'un yeni widget eklentisi...

xbox gamepass pc widget (1)

Eğer Windows 11'in yeni test kullanıcısıysanız, PC'nizdeki widget panosunu açıp kullanıcı profilinizin yanındaki "artı" simgesini tıklayarak Game Pass widget'ını PC'nize ekleyebilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz