Copilot Pro aboneliği, en son AI modellerine öncelikli erişim, kendi Copilot GPT'sini oluşturma imkanı ve zaten bir Microsoft 365 abonesiyseniz Office uygulamalarında Copilot'a erişim gibi avantajlar sunuyor. Artık Microsoft, bu hizmeti Office web uygulamalarında da sunarak, Word, Outlook gibi önemli uygulamalarda bile ayrı bir abonelik gerektirmeden kullanılmasını mümkün kılıyor.

Mobil uygulamalarda da yakında kullanıma sunulacak olan Copilot Pro, Microsoft'un genel müdürü Divya Kumar tarafından duyuruldu. Kumar, "Bu faydayı, önümüzdeki aylarda Microsoft 365 uygulaması ve iOS ve Android için Outlook gibi ücretsiz mobil uygulamalarımıza da genişleteceğiz," dedi.

Copilot Pro'yu denemek isteyenler, iOS veya Android'de Copilot uygulamasını indirerek ücretsiz bir aylık deneme süresinden yararlanabilecekler. Microsoft, bu yeni hizmeti tanıtmak için 2023'ün sonlarında bir Super Bowl reklamı yapmış ve kullanıcıları mobil uygulamaya yönlendirmeye çalışmıştı.

Apple, araba projesi yüzünden yüzlerce çalışanını kovdu! Apple, araba projesi yüzünden yüzlerce çalışanını kovdu!

Ayrıca Microsoft, Copilot'u iş dünyasına da açıyor. Kumar, "Microsoft 365 F3 ve F1, Office 365 E1, Business Basic ve daha fazlasına sahip müşterilerin yakın haftalarda Copilot for Microsoft 365 satın almaya uygun olacağını" açıkladı.

Microsoft, Copilot'a yeni iyileştirmeler getirmeye hazırlanıyor ve bu yeniliklerin detayları muhtemelen Mayıs ayındaki Build geliştirici konferansında paylaşılacak. Bu yenilikler arasında özellikle Windows 11'e yönelik değişiklikler öne çıkacak.

Editör: Enes Sapmaz