Epic Games'in her gün verdiği ücretsiz oyunlar, oyuncuları mutlu etmeye devam ediyor. Şu anda platformda ücretsiz olarak verilen Metro: Last Light Redux, her ne kadar çok sevilen bir oyun olsa da asıl heyecanı sıradaki ücetsiz oyun yaşattı. Gelin ilk önce Metro: Last Light Redux'a bir bakalım, daha sonra da asıl heyecan yaratan oyunumuza geçelim.

Metro: Last Light Redux ücretsiz

metro

Epic Games, 31 TL değerindeki Metro: Last Light Redux oyununu 25 aralık TSİ 19.00'a kadar ücretsiz olarak veriyor. Eğer oyunu bir kez kütüphanenize eklerseniz tamamen sizin olacak.

Oyunu nasıl ücretsiz olarak alırsınız?

Epic Games uygulamasını bilgisayarınıza indirdiyseniz, ilk yapanız gereken üye olmak ya da üyeliğiniz varsa giriş yapmak. Daha sonra sayfada biraz aşağıya kaydırarak ücretsiz oyunlar bölümünde aşağıdaki görseli göreceksiniz.  

2022-12-25 09_05_50-Window

Oyunun resmine tıklayın. Ya da direkt olarak oyunun mağaza linkine tıklayabilirsiniz.

Oyunun Mağaza sayfasına gitmek için tıklayın

Oyunun mağaza sayfasına girdikten sonra Sağ taraftan 'YÜKLE' butonuna tıklayın ve satın alma işlemine geçin. Burada oyun ücretsiz olduğu için herhangi bir işlem yapmadan oyunu kütüphanenize ekleyebileceksiniz.

Sıradaki oyun Death Stranding

Epic Games bu seneki kampanyasında birçok insan tarafından 'daha önce verdiği ücretsiz oyunları veriyor' şeklinde eleştiriler almıştı. Ancak bu seferki oyun oldukça kaliteli olacak.

Reddit'teki bir paylaşıma göre Epic Games'in 25 Aralık 2022 saat 19.00'dan itibaren Hideo Kojima'nın sevilen oyunu Death Stranding'i ücretsiz olarak vereceği belirtiliyor.

Aşağıda da gördüğünüz gibi değer bir aldatma söz konusu değilse, Epic Games'in yeni ücretsiz oyunu Death Stranding olacak.

bed24f548f2e4f2f64dcfbd71538af9e0d360900

Sızıntılar, Epic Games'in Çince diline ayarlanmış arayüzünün yansıdığı bir monitörden, telefonla çekilmiş bu fotoğrafa dayanıyor. Ancak bu fotoğraf, sonucu kesinleştirmiyor.

Epic Games, o 2 oyunu ücretsiz yaptı! Epic Games, o 2 oyunu ücretsiz yaptı!

Yine de bunun dışında bazı ipuçları da var. O da Epic Games'in sürpriz oyun resmindeki hediye paketlerinin üzerinde yer alan ikonlar, Death Strandig ana karakteri Sam'in taktığı kolyeye ciddi şekilde benziyor:

64e1352ab4ad848803109d84f1989d2f430ae401

Aşağıdan Death Stranding'in PC çıkış fragmanını izleyebilirsiniz:

Hideo Kojima'nın başarılı oyunu Death Stranding'n devam oyunu DS2 geçtiğimiz günlerde The Game Awards'da duyurulmuştu. 

Editör: Burak Karahan