2021 yılında SNK Playmore’ın klasik iki boyutlu aksiyon serisinden ilham alan sıra tabanlı bir strateji RPG oyunu olan Metal Slug Tactics ertelendi.

Metal Slug Tactics 2023'e ertlendi

Hayranlar, uzun süredir ses çıkmayan serinin oynanış türünün değiştirmesine başta şaşırsa da, oyun serisinin tekrar canlanması herkesi sevindirmişti. Oyunun bu yıl içinde çıkış yapması beklenirken, yayıncı şirket Dotemu, oyunun 2023’e ertelendiğini açıkladı.

metal slug tactics (3)

Serinin 13 yıl sonra çıkış yapacak ilk yapımı olan Metal Slug Tactics, uzun yılların ardından ilk kez 2021’de Summer Game Fest Kick-Off’ta duyurulmuştuu. Yeni strateji tabanlı oyun şu anda Rogue Lords ve Wondershot gibi bağımsız oyunlarla tanınan Fransız merkezli bir şirket olan Leikir Studio tarafından geliştiriliyor. 

Amazon Prime Gaming Aralık 2022 oyunları belli oldu Amazon Prime Gaming Aralık 2022 oyunları belli oldu

Belirsizlik en sonunda bozuldu

metal slug tactics (2)

Metal Slug Tactics için ilk oynanış videoları, Ağustos 2021’de Nintendo’nun yaptığı bir Indie World etkinliğinde gösterilmişti. Ayrıca oyunun Nintendo Switch ve PC’de yayınlanacağı da onaylandı. Nintendo etkinliğinden bu yana oyun, 2022 boyunca çok az güncellemeyle sessizce geliştirilmeye devam etti. Ancak bugün, Dotemu sessizliğini bozarak oyundan yeni görsel tasarımların yanı sıra oyunun 2023’e ertelendiğini bekleyenlerine duyurdu.