Google, "Cihazımı Bul" ağını kullanıma sundu! Kayıp Android telefonlar sahiplerine artık geri dönüyor... Google, "Cihazımı Bul" ağını kullanıma sundu! Kayıp Android telefonlar sahiplerine artık geri dönüyor...

Mart ayından bu yana sosyal Meta, popüler yapay zeka destekli sohbet botunu içeren araçlar olarak tanıtılan yaklaşık 10 kötü amaçlı yazılım ailesi ve 1.000'den fazla kötü amaçlı bağlantı bulduğunu söyledi.

Şirket,, kötü amaçlı yazılıma ChatGPT'nin işlevsellik kattığını söyledi. Raporla ilgili bir basın toplantısında konuşan Meta Bilgi Güvenliği Sorumlusu Guy Rosen, kötü oyuncular için bir fırsat olarak bahsetti.

facebook meta yeni özellik (2)

Rosen ve diğer Meta yöneticileri, şirketin hızla insan benzeri yazı, müzik ve hatta sanat yaratabilen ChatGPT gibi üretken yapay zeka teknolojileriyle bağlantılı çeşitli potansiyel suistimallere karşı savunmalarını hazırladığını söyledi. Üretken yapay zekanın halihazırda bilgi operasyonlarında kullanılıp kullanılmadığı sorulduğunda ise, henüz erken olduğunu söyleyen Meta yöneticileri, kötü aktörlerin bu teknolojileri faaliyetlerini hızlandırmaya ve belki de ölçeklendirmeye çalışmak kullanılmasını beklediğini söyledi.

Editör: Enes Sapmaz