F1 23, 'Braking Point (Frenleme Noktası)' hikaye modunun geri dönüş yapacak. F1 2021'de çıkış yapan hikaye modu, geçen yıldaki sürümle birlikte gelmemişti. Ancak, F1 23 ile ünlü yarışçılarını alt etmek isteyen oyuncular, Frenleme Noktası'nın yeni hikayesi ile bu şansı yakalayacak. 

Codemasters, F1 takımlarından gelen geri bildirimlere dayanarak araçların yol tutuş sistemini güncelledi. Arabaların bu sefer daha öngörülebilir davranışlara sahip olduğu ve fren yaparken, hızlanırken ve viraj alırken daha fazla çekişe sahip olduğu söyleniyor. EA, stüdyonun ayrıca motor torkunu ve ataleti iyileştirdiğini, aerodinamiği ve lastik tutuşunu daha fazla gerçekçilik için dengelediğini ve denetleyici oyuncular için Precision Drive teknolojisini dahil ettiğini söylüyor.

GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu! GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu!

Bunların yanı sıra, yeni Las Vegas Grand Prix'si için sokak pisti ve Katar'ın Lusail Uluslararası Pisti dahil olmak üzere F1'in gerçek hayattaki 2023 sezonundan her takım, sürücü ve pist oyuna eklendi.

Oyuncular, yarışları gerçek hayattaki mesafelerinin yüzde 35'ine ayarlayabilecekler. Bu, standart uzunlukta bir yarış için zamanı olmayanlara daha fazla esneklik sunacak. 

Editör: Enes Sapmaz