Keanu Reeves'in yeni bir fenomen yarattığı filmi John Wick, uzun süredir beklenen yeni filmiyle dönüyor. John Wick 4'ten ilk fragman sonunda geldi.

John Wick: Chapter 4 ilk fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Netflix, Witcher'ın yeni animasyon filmini duyurdu! Netflix, Witcher'ın yeni animasyon filmini duyurdu!

John Wick serisinin dördüncü filminde, dövüş sanatlarının ve dövüş filmlerinin usya ismi Donnie Yen'i de başrolde görüyoruz. 

John Wick: Hagakure ismi ile vizyona girecek film, 24 Mart 2023'te izleyiciyle buluşacak. Yönetmenliğini Chad Stahelski'nin üstlendiği filmin senaristi ise Shay Hatten. 

John Wick: Hagakure'nin oyuncu kadrosunda kesinleşen isimler şöyle: Keanu Reeves, Bill Skarsgård, Hiroyuki Sanada, Donnie Yen, Laurence Fishburne, Shamier Anderson, Rina Sawayama, Ryan Castle ve Ian McShane.

Hagakure nedir?

John Wick 4: Hagakure‘nin konusu hakkında resmi bir açıklama yok ancak filmin tam adından yola çıkarak ipuçları elde edebiliyoruz. Hagakure ismi 1716 yılıdna Yamamoto Tsunetomo tarafından yazılan ve kendisinin, samurayların yaşantısı, samuraylık felsefesi ve Samuray’ın Yolu hakkındaki düşünce ve öğretilerini içeren bir kitap. Efendisinin ölümünden sonra samuraylıktan ayrılarak, inzivaya çekilerek Budist rahibi olmaya karar verdiği kulübede kendisini ziyarete gelen genç bir samurayla yaptığı konuşmaları, genç samuray tarafından derlenerek Hagakure adıyla kitaplaştırılmıştır. Kitap esas olarak yaklaşık 11000 parçadan oluşur. Bu parçalarda anlatılanlar genellikle Samuray’ın Yolu ile ilgili öğretiler veya diğer kabilelerle ilgili hikâyelerdir. Burada samuraylıktan ayrılarak inzivaya çekilerek Budist rahibi olma durumu aslında John Wick’in hikayesine çok benziyor. Daha önce filmin 3 ayrı ülkede çekildiğine dair sızıntılar vardı. Bu ülkelerden birinin Japonya olduğunu artık söylemek yanlış olmaz.

Editör: Burak Karahan