Pazar günü Dünya Emoji Günü kutlanacak ve bunun öncesinde iOS ve Android'e gelecek olan yeni emojilerin bir önizlemesi paylaşıldı. Tasarımlar platforma göre değişiklik gösterse de Emojipedia'da Emoji 15.0 için bir taslak liste ve örnek resimler yayınlandı.

Unicode Konsorsiyumu, bu yıl muhtemelen 2022 ve 2023'te kullanıma sunulacak 31 taslak emojiye sahip. Eylül'de yayınlanacak ve değişilikler olabilecek bu listede titreyen bir yüz, çak bir beşlik ve kablosuz internet emojisi dikkat çekiyor.

2022-07-13 14_24_43-Window

Titreyen surat emojisi öncelikle şok reaksiyonları için kullanılacak veya deprem gibi durumlar için de kullanılabilir bir emoji haline gelebilir. İnsanlar genellikle dua eden eller emojisini  çak bir beşlik olarak kullanırken, bu yıl resmi bir emoji alıyoruz. Sağa ve Sola doğru itme şeklidne emojiler eklenecek ve bunlar birlikte kullanıldığında çak bir beşlik işlevi görecek.

Patronunuz sizden bir şey istediğinde bu emojiyi kullanıp daha sonra da masum bir şekilde beşlik çaktığınızı iddia edebilirsiniz...

Şaşırtıcı bir şekilde uzun zamandır bir Wi-Fi emojisi yoktu ve sonunda bu emojiye kavuşuyoruz. Daha önce herkes beznerlik gösterdiği için anten çubukları emojisini kullanıyordu. Kablosuz emoji, tüm Wi-Fi severleri kurtaracak. Pembe bir kalp emojisi bekliyorsanız, bu da bu yıl içinde gelecek gibi görünüyor. Ayrıca gri ve turkuaz bir kalp de var.

Bazı yeni hayvanlar ve bitkiler olmadan bir emoji güncellemesi olmazdı. Emoji 15.0 güncellemesi yeni memeliler, kuşlar ve hatta bir denizanası emojisi içeriyor. Bu yıl bir geyik yüzü, eşek, kara kuş, kaz ve bir kanat alıyoruz. Sümbül, zencefil ve bezelye de yolda.

Latin müzik hayranları, marakas entrümanı için emojinin bu yıl iOS ve Android'de emoji olarak görüneceğini duymaktan memnun olacaktır. Ayrıca bir de flüt emojisi var.

Emoji 15.0 için toplamda 31 önerilen emoji var ki bu geçen yılki 112 ve 2020'deki 334 öneriden önemli ölçüde daha az. Bu liste, Eylül ayında Unicode Konsorsiyumu tarafından kesinleştirilecek ve henüz taslak halinde. 

Samsung telefonlarda yeni dönem! Çağrı sırasında eş zamanlı olarak çeviri yapacak... Samsung telefonlarda yeni dönem! Çağrı sırasında eş zamanlı olarak çeviri yapacak...

Sizce yeni gelecek emojilerden en iyisi hangisi?

Editör: Burak Karahan