Microsoft'un yıllar önce önemli bir yatırım yaparak satın aldığı popüler klavye uygulaması SwiftKey, yakında Apple App Store'dan kaldırılacak. Şirket, SwiftKey'in 5 Ekim'de iOS sürümünün mağazadan kaldırılacağını ve desteğin kesileceğini açıkladı. SwiftKey hali hazırda telefonunuzda yüklüyse kullanmaya devam edebileceksiniz ancak artık güncelleme desteği verilmeyecek.

Uzun süredir iOS'ta sorunlar yaşanıyordu

iPhone cihazlara iOS 8 ile birlikte üçümcü parti klavye desteği gelmiş ve SwiftKey en çok indirilen klavye uygulamalarından biri olmuştu. 2014 yılından bu yana App Store'da yer alan SwiftKey, 2016 yılında Microsoft tarafından satın alınmıştı. Fakat Microsoft 1 yıldan uzun süredir SwiftKey'in iOS sürümüne güncelleme vermiyro. iPhone kullanan SwiftKey kullanıcıları birçok sorunla uğraşıyor ve Microsoft bu sorunlara sessiz kalmayı tercih ediyordu.  Windows ve Android platformunda yeni özelliklerle güncellenen SwiftKey, iOS tarafında ise sona geldi. Uygulama 5 Ekim'de App Store'dan kaldırılıyor.

microsoft-ends-swiftkey-supp

Microsoft'tan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Swiftkey iOS desteğini sonlandırıyoruz. Ürünümüzün kullanıcısı olduğunuz için teşekkür ederiz. Verilerinizi nasıl yöneteceğinize ilişkin detaylar için lütfen data.swifkey.com adresine gidin. Uygulama, 5 Ekim 2022’de App Store’dan kaldırılacak.”

Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı! Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı!

Swiftkey ürün yönetimi direktörü Chris Wolfe, Swiftkey’i cihazlarına yükleyen kullanıcılar için, elle kaldırmadıkları ya da cihaz değiştirmedikleri sürece uygulamayı kullanmaya devam edebileceklerini söyledi.

Editör: Burak Karahan