Sızdırılan yeni bilgilere göre, iPhone 15'in standart sürümleri dahil olmak üzere tüm sürümlerinde dinamik ada teknolojisinin kullanılması bekleniyor.

Bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo’nun açıklamasına göre iPhone 15 serisi, dinamik ada içine yerleştirilmiş bir yakınlık sensörü taşıyacak. Bu değişiklik, iPhone 14 Pro telefonların ekranın altında kullanılan dinamik ada tasarımının dışında bulunan yeni bir konumda yakınlık sensörüne başvuracak.

iphone (3)-1

Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı! Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı!

Dinamik ada alanında değişiklik olmaksızın entegre bir yakınlık sensörüne sahip olacak olan iPhone 15 serisi, öne bakan kamera ve diğer sensörler için hap şeklindeki açıklığın, yakınlık sensörünün eklenmesiyle bile aynı boyutta kalacak.

Bunun yanı sıra, IQE, iPhone 15 serisindeki yakınlık sensörleri için özel tedarikçisi olarak Landmark’ın yerini almaya başlayacak. Bu yeni atılımın, Coherent/II-VI tarafından satın alınan Finisar’ın, iPhone 14 Pro’da kullanılan 1380nm dalga boyu sensörlerine oranla 940nm dalga boyunda çalışan yakınlık sensörleri kullanacağı anlamına geliyor. Ayrıca Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde ProMotion teknolojisine yer vermeyi bırakacağı söylendi. 

Editör: Enes Sapmaz