Meta, Instagram uygulaması için bir yazılım güncellemesi yayınladı ve nihayet DM'leri düzenleme olanağı tanıdı. Ancak, herhangi bir değişiklik yapmak için sadece 15 dakikanız var.

Nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, işte detaylar: Bir DM gönderdikten sonra hatanızı fark ederseniz. Sadece gönderilen mesajı basılı tutun. Bu, bir açılır menü oluşturacaktır. "Düzenle" seçeneğini bulun ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak... WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak...

Bu güncelleme ile bulunan DM'lerdeki tek değişiklik değil. Ayrıca, favori üç direkt mesajınızı beslemenizin üst kısmına sabitleme olanağınız var, bu özellik devam eden konuşmalar için oldukça kullanışlıdır. Bu, standart bire bir sohbetler ve grup sohbetleri için yapılabilir. Sadece konuşma sekmesini basılı tutun, açılır menüyü bulun ve "sabitle"ye dokunarak işlemi gerçekleştirin.

Güncelleme aynı zamanda okuma onaylarını kişisel tercihlere bağlı olarak kolayca açıp kapatmayı da mümkün kılıyor. Yeni DM temaları var ve bazıları benzersiz animasyonlar içeriyor. Son olarak, güncelleme favori çıkartmalarınızı DM'lerinizde kolay erişim için kaydetme özelliği sunuyor.

Editör: Enes Sapmaz