Instagram önerilen gönderileri kapama nasıl yapılır? Ana sayfanızda veya Keşfet bölümünde karşınıza çıkan alakasız gönderileler sizleri de rahatsız ediyor mu? Bunu çözmenin yolu oldukça kolay. Haberimizin detayları sizlere daha iyi bir uygulama deneyimi sunmak için hazırlandı.

Instagram, sosyal medya uygulamaları arasında en popüler uygulamalar arasında bulunmakta. İnsanlar günlerinin büyük bir kısmını sosyal medyada geçiriyorlar. Instagram’da saatlerce vakit geçiren insanlar sosyal medya bağımlısı oluyorlar. Tabi ki Instagram kullanıcılarını uygulamada daha fazla tutmak için uğraşıyor. Her geçen gün uygulama deneyimini ve geçirilen süreyi artırmak için Instagram, yazılımını ve algoritmasın geliştiriyor ve yeniliyor. Sürekli yeniliklerle karşımıza çıkan bu uygulama son dönemlerde kullanıcılarına takip etmedikleri veya ilgilenmedikleri alakasız gönderileri karşılarına çıkartıyor. Sizde karşınıza çıkan bu gönderilerden rahatsızsanız bu haberin devamı ile birlikte bu sorundan kurtulacaksınız.

Instagram önerilen gönderileri kapama nasıl yapılır?

Ana sayfada dolaşırken sürekli karşımıza çıkan alakasız gönderiler sizi de rahatsız ettiyse, aşağıdaki adımları uygulayarak önerilen gönderilerden kurtulabilirsiniz.

  • Uygulamanızı açın ve karşınıza önerilen gönderi gelene kadar ana sayfa akışında ilerleyin. Daha sonra gönderi yanında bulunan üç noktaya tıklayın.

Instagram önerilen gönderiler nasıl kapanır?

  • Açılan pencerede ilgilenmiyorum seçeneğine tıklayın.

  • Karşınıza gelen “Gönderi gizlendi” ekranında önerilen tüm gönderileri akıştan 30 gün boyunca gizle seçeneğini seçin.

Instagram önerilen gönderiler nasıl kapanır?

Instagram önerilen gönderilerini kalıcı olarak kapatma imkanı şuan da bulunmuyor. Ancak kalıcı bir çözüm üretilene kadar, bu yöntem en başarılı seçenek olmakta. Ayrıca kullanıcılar ana sayfalarında karşılarına çıkan önerilen reels videolarını da yanlarındaki x tuşuna basarak ve daha sonra daha az reels videosu görmek istiyorum seçerek gizleyebilirler.

Instagram Keşfet alakasız gönderileri nasıl düzenler veya kapatırım?

Instagram Keşfet, kullanıcıların en çok vakit harcadıkları uygulama içi alan olarak karşımıza çıkmakta. Sizde en çok bu alanda vakit harcıyorsanız, burada karşınıza çıkan görsellerin nasıl düzenlendiğini merak etmişsinizdir. Intagram Keşfet bölümünün nasıl düzenlendiği ile ilgili kesin bir bilgi yok, ancak burada çıkan gönderiler kullanıcıların takip ettiği, beğendiği veya ilgilendiği gönderiler üzerinden düzenlediği varsayılıyor. Bazı kullanıcılar Instagram Keşfet bölümünde alakasız gönderiler de görmekteler. Bu gönderiler Instagram’ın sizi daha çok uygulamada vakit geçirmenizi sağlamak amacı ile olduğu düşünülmektedir. Yukarda belirttiğimiz gönderileri görmek veya kapatmayı istiyorsanız cevabı oldukça basit. Aşağıda gösterdiğimiz adımları uygularsanız Instagram Keşfet’ı kendinize göre düzenleyebilir ve alakasız gönderilerden kurtulabilirsiniz.

Monitörün sesi nasıl açılır? Monitörün sesi nasıl açılır?
  • Uygulamanızı açın ve Keşfet bölümüne gelin.

 

  • Karşınıza çıkmasını istemediğiniz gönderiye basılı tutun. Açılan sayfada elinizi kaldırmadan, elinizi sağ alt tarafta bulunan üç nokta üzerine sürükleyin ve bırakın.

  • En alt tarafta ilgilenmiyorum seçeneğine dokunun.

Bu işlemler sonucunda Instagram Keşfet bölümünde sizin ilgilenmediğiniz gönderiler tarafından işgal edilmeyecektir.

Editör: Megabayt Haber