Instgram hassas içerik kapatma nasıl yapılır? Instagram hassas içerik kontrolü nedir? Uygulama içerisinde dolaşırken hassas içeriklere denk geliyor ve bunları kapatmak istiyorsanız, Instagram hassas içerik kapatma yazımızın detaylarını okuyabilirsiniz.

Instagram, en popüler ve en çok aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medya hizmetleri arasında bulunuyor. Keşfet özelliği sayesinde kullanıcılar uygulama içerisinde çok fazla zaman geçirmekteler. Diğer kullanıcıların paylaştığı içerikleri görmek ve etkileşime girmek uygulamanın favori etkinliği, ancak bu bölümde her zaman ilgi çekçi içerikler görünmez. Şiddet ve müstehcen içeriklerin de paylaşıldığı Instagram, kullanıcıların günlük hatalarını etkilemektedir. Birçok kullanıcı bu içerikleri görmek istemiyor. Siz de bu içerikleri gizlemek ve kapatma istiyorsanız, haberimizin detaylarında adım adım anlattığımız Instagram hassas içerik kapatma yöntemini deneyebilirsiniz.

Instagram hassas içerik kontrolü nedir?

Ana sayfa da veya keşfet bölümünde gezinen kullanıcılar, bazen müstehcen ve şiddet içerikli gönderilere maruz kalabiliyor. Bu içerikleri engellemek için hassas içerik kontrolü ayarlarını yapmak gereklidir. Ayarlar yapıldıktan sonra bu tür gönderiler artık karşınıza çıkmaz. Takip edilmeyen hesaplardan ne kadar hassas içerik göreceğinizi bu bölüm ile kontrol edilmektedir.

Instagram hassas içerik kapatma nasıl yapılır?

  • Uygulamanız açın ve sağ alt kısımda bulunan profil resminize dokunun.

Instagram hassas içerik kapatma nasıl yapılır?

  • Sağ üst köşede bulunan üç çizgiye dokunun.

Instagram hassas içerik kapatma nasıl yapılır?

  • Açılan pencerede “Ayarlar”a tıklayın.

  • “Hesap”ı seçin.

Apple marka olmayan kulaklıklar iPhone'larda çalışır mı? Apple marka olmayan kulaklıklar iPhone'larda çalışır mı?
  • Karşınıza gelen sayfada “Hassas İçerik Kontrolü” seçeneğine dokunun.

Instagram hassas içerik kapatma nasıl yapılır?

  • “Daha az” seçeneğine dokunun.

Instagram hassas içerik kapatma nasıl yapılır?

  • Size verilen bilgileri okuyun ve “Onayla” tıklayın.

Instagram hassas içerik kapatma nasıl yapılır?

  • Dilerseniz daha sonra adımları tekrarlayarak hassas içeriği açabilirsiniz.

Takip ettiğiniz kişiler bu ayardan etkilenmeyecektir. Takip etmediğiniz kullanıcıların paylaştıkları gönderiler, Instagram algoritması tarafından belirlenerek gizlenir. Bu sayede daha az şiddet ve müstehcen içerik görürsünüz. 

Editör: Megabayt Haber