İmparator tamarin maymunlarının kaybolduğu hayvanat bahçesi ilk kayıp haberini 30 Ocak Pazartesi günü, hayvan bakım ekibi üyelerinin barınaklarına girip bulamaması ardından paylaştı.

maymun hayvanat bahçesi (1)-1

Hayvanat bahçesi, Twitter'da yaptığı bir gönderide, Dallas Polis Departmanına durumu bildirdiğini söyledi. İlk açıklamada, "İmparator tamarin maymunları genelde evlerinin yakınlarıbda dururdu. Hayvanat bahçesi, yaşam alanlarının yakınında ve çevre arazisinde arama yaptı ve onları bulamadı. Dallas Polis Departmanı'nın ilk değerlendirmesine göre, tamarinlerin kaçırıldığına inanmak için bazı sebepleri var." dendi.

Maymunları ararken bir ipucu bulan Dallas polisi, olay hakkında konuşmak istedikleri kimliği belirsiz şüpheli bir adamın görüntülerini paylaştı. Müfettişler, görüntülerin ne zaman çekildiğini açıklamadı, ancak hayvanat bahçesindeki sessiz bir yolun yanında etrafına bakarken yavaşça yürürken görülüyordu.

maymun hayvanat bahçesi (3)

Polis departmanından paylaşılan Tweet'te şunlar yazıyordu: "Dallas Polisi, resimdeki şahsın kimliğini tespit etmek için halktan yardım istiyor. Dedektifler, Dallas Hayvanat Bahçesi'nde kaybolan iki tamarin maymunuyla hakkında konuşmak istiyor. Bilgisi olan herkes 214-671-4509'ü arasın."

Paylaşılan görüntüde lacivert bere şapka ve lacivert kapüşonlu sweatshirt giyen bir adam görülüyordu.

Maymunların kayıp ilan edilmesinden birkaç saat sonra, Dallas polisi maymunların hayvanat bahçesinin yaklaşık 22 kilometre güneyindeki Lancaster, Teksas'ta terk edilmiş bir evde olabileceklerine dair bazı ihbarlar aldı.

Depremzedeler özel iletişim vergisinden muaf tutulacak Depremzedeler özel iletişim vergisinden muaf tutulacak

maymun hayvanat bahçesi (2)

Dallas polisi, maymunlardan birini dolabın içinde bir şeyin üzerine tünemiş halde gösteren bir fotoğraf paylaştı. Maymunların eve nasıl götürüldüğü henüz belli değil, ancak polis, maymunların hayvanat bahçesine geri getirilip kontrol edileceklerine dair güvence verdi.

Hayvanat bahçesinden Salı günü yapılan açıklamada, "İki imparator tamarin maymunumuzun bulunduğunu paylaşmaktan inanılmaz derecede heyecanlıyız" dedi.

"Veteriner hekimlerimiz tarafından bu akşam değerlendirilecekler”

Dallas polis sözcüsü Kristin Lowman, müfettişlerin  görüntülerde görülen adamla hala konuşmak istediklerini söyledi.

Editör: Enes Sapmaz