Paylaşılan ilk haberlere göre Grand Theft Auto 6, hikaye modunda bir kadın karakter olarak oynamanıza izin verecek. Nisan 2023 ile Mart 2024 arasında bir çıkacağı tahmin edilen oyun, Bloomberg'e göre "en az" iki yıl sonra çıkış gerçekleştirecek.

gta 6  geliyor (2)

Latin asıllı çiftin hikayesi işlenecek

GTA 6 serisinin ilk kadın kahramanı olacağı bildirilse de, oyunun tek oyunculu bölümünde oynanabilir tek karakter olması pek olası gözükmüyor. Bloomberg, GTA 6'nın Bonnie ve Clyde'dan etkilenen iki kahramanı olacağını bildirdi. Ayrıca çiftin Latin asıllı olacağı söylendi.

gta 6  geliyor (1)Paylaşılan raporda ayrıca, Rockstar'ın 2002'deki GTA: Vice City oyununda kullandığı Miami haritasının kurgusal bir versiyonu olacak gibi görünen yeni yapımla ilgili yeni ayrıntılar da yer alıyor.

gta 6  geliyor (4)

Diablo IV, Game Pass'e geliyor! Diablo IV, Game Pass'e geliyor!

Oyunun geliştirilmesi sırasında, başlangıçta hem Kuzey hem de Güney Amerika'nın büyük bölümlerinden oluşacağı göz önüne alındığında harita biraz küçültülmüş gibi görünüyor. Ancak tek bir yere odaklanılmasına rağmen, zamanla oyuna yeni görevler ve hatta şehirler eklenebileceğini belirtiyor.

Oyun hakkında hala çok az detay bulunuyor

Stüdyo, Şubat ayında GTA 5'in devamı üzerinde çalıştığını resmen doğrulamıştı, ancak çıkış tarihi, oyunun yapısı veya baş karakterleri hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamadı.

Grand Theft Auto 6 uzun zamandır bekleniyor. Serinin son yapımı neredeyse dokuz yıl önce Eylül 2013'te piyasaya sürüldü. Ortaya çıkan GTA 6 detayları hakkında paylaşılan daha fazla ayrıntıya rağmen, oyunun yayınlanmasına hala yıllar var gibi görünüyor.

Editör: Enes Sapmaz