Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı! Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı!

Şirketin en son deneme güncelleme günlüğünde, Bard'ın YouTube uzantısının yeteneklerini genişlettiğini ve etkinleştirildiğinde üretken yapay zekanın "bazı video içeriklerini anlayabileceğini" duyurdu. Örneğin, Google, Bard'a zeytinyağlı kek tarifi için bir videoda kaç yumurta kullanıldığını sorabileceğinizi belirtti. Android Authority'nin önerdiği gibi, muhtemelen DIY videolarındaki belirli araçların adlarını da sorabilirsiniz. Yemek incelemeleri için Bard, videolarda tartışılan belirli restoranların nerede bulunduğunu veya belirli bir mutfak türünün nereden geldiğini size söyleyebilir.

google bard (1)

Bard, ilk olarak Eylül ayında YouTube'dan veri çekme yeteneğini kazandı; bu, onu diğer Google ürünleriyle, belgeler, haritalar, lens, uçuşlar ve oteller dahil olmak üzere entegre etme güncellemesini içeriyordu. Ancak o zamanlar video içeriğini çözümleyemiyor ve ayrıntılı soruları yanıtlayamıyordu.

Google, bu güncellemeyi "YouTube videolarıyla daha derin bir etkileşim istediğinizi duyduğu" için yayınladığını belirtti. Ayrıca, "Bard'ın YouTube videolarını anlama yeteneğine ilk adımları attığını" ve bu da teknolojinin gelecekte platformdaki videoları daha iyi analiz edebileceğini gösteriyor. Bard ile YouTube videoları hakkında sohbet etmek için, sohbetbotunun web portalında YouTube uzantısını etkinleştirmeniz gerekecek.

Editör: Enes Sapmaz