Bu özellik, GPS sinyallerinin ulaşamadığı tüneller veya diğer uydu alanlarının erişemediği boşluklarında gezinmenizi sağlıyor, 9to5Google tarafından bildirildi. Özellik geniş bir şekilde Android için Google Haritalar'da kullanıma sunuldu, ancak iOS sürümünde henüz bulunmuyor.

Hatırlatmak gerekirse, Bluetooth işaretleri size GPS sinyallerinin ulaşamadığı yer altı alanlarında navigasyon ve trafik bilgisi sağlamak için tasarlanmıştır. Waze Beacons olarak da bilinen bu işaretler, Google'a göre kullanıcının herhangi bir verisini yakalamadan "kullanıcının telefonuna veya tabletine tek yönlü bir sinyal gönderen, pil ile çalışan, düşük enerjili mikrodenetleyici donanımlarıdır." Bu işaretler, New York City, Paris, Sydney, Rio ve diğer birçok şehirde yer altına kurulmuştur. Waze, bu özelliği ilk kez 2016 yılında başlattı.

Fonksiyon varsayılan olarak etkin değildir, bu yüzden nasıl etkinleştirileceğini aşağıda bulabilirsiniz. Haritalar'da, Ayarlar > Navigasyon Ayarları'na gidin ve ardından listedeki alt kısmında "Sürüş Seçenekleri"ni bulun. Bu seçeneklerin altında Bluetooth tünel işaretlerini göreceksiniz (en son sürüme sahipseniz), ve bunu etkinleştirebilirsiniz.

Meta'nın güncellenmiş yapay zekası Llama, 'en zekisi' olacak! Meta'nın güncellenmiş yapay zekası Llama, 'en zekisi' olacak!

Bu özellik, Ekim 2023'te bazı beta ve diğer kullanıcılar için görünmeye başlamıştı, ancak şimdi ana sürümde bulunuyor. Özellikle çok şeritli ve çıkışlı zorlu tünellerde navigasyonu önemli ölçüde kolaylaştırmalıdır. Bu, EV şarj bilgileri, yapay zeka yetenekleri, Immersive View ve daha birçok yeni özellik içeren bir dizi yeniliklerin en sonuncusudur.

Editör: Enes Sapmaz