Google Workspace blogunda yapılan bir güncellemede şirket, Google Meet'in yakında size boşluk tuşunu basılı tutarak sesi açma ve tuştan elinizi çekerek tekrar sessize alma olanağı sağlayacağını duyurdu.

Google, Meet uygulamasına bas-konuş getiriyor

Eğer Discord'u sık olarak kullanıyorsanız, bu özellik uygulamanın bas-konuş özelliğinin aynısı olacağını belirtelim. Bir toplantı sırasında konuşmak isteyen kullanıcıların diğer kişilere arka plan sesiyle rahatsızlık vermemesi için kullanabileceği bu özellik uygulama için çok kullanışlı olmuş.

google duo google meet (2)

Google, 9 Eylül'de tüm Workspace kullanıcılarına yeni Meet uygulamasıyla kendi sürümüne sunmaya başlayacağını, ancak bu yeni uygulama aktarmasının 15 güne kadar sürebileceğini söylüyor. Ayrıca kullanıcılara yeni aktarma seçeneği geldiğinde, varsayılan olarak açılmayacak, bu nedenle Google Meet'in ayarlarından etkinleştirmeniz gerekecek.

Google Meet uygulaması kullanıcıların aklını karıştırdı, şirket Duo'yu geri getirdi

Google bu Ağustos ayının başında, Duo görüntülü sohbet uygulamasının markasını Meet olarak tek bir çatı altında birleştirme kararı aldı. Ancak görünüşe göre tüm kullanıcılar Duo'nun ani uygulama değişikliğinden memnun kalmadılar. Android için Meet uygulamasının en son güncellemesiyle Google, orijinal Duo simgesini ve adını uygulama başlatıcıda görünen ayrı bir kısayol olarak geri getirdi. Artık Duo'ya dokunulduğunda Google Meet açılacak. Yani artık aynı uygulamaya erişmenin iki ayrı yolu var.

google duo google meet (4)

Microsoft, Windows 11 reklam belasını yayınladı! Kapatmanın tek bir yolu var... Microsoft, Windows 11 reklam belasını yayınladı! Kapatmanın tek bir yolu var...

Google, Meet planlarına sadık kalmadı

Google9to5Google ve Droid Life'a, kullanıcıların Meet'i yeniden markalaşmadan önce yaptıkları gibi "Duo"yu arayarak başlatabilmeleri için bu hareketi kasıtlı olarak yaptığını söyledi. Ancak bunun bir yenilemeye geçiş sürecinde gerekli olması, hizmetler etrafında strateji konusunu yolunu kaybetmiş bir şirket davranışlarına işaret ediyor.

Editör: Enes Sapmaz