Google Haritalar trafik yoğunluğu aracı nasıl kullanılır? Siz de sürekli olarak trafikte kalıyorsanız Google trafik yoğunluğu aracı sayesinde bu dertten kurtulacaksınız.  Megabayt özel haberi ile Google Haritalar trafik yoğunluğu aracını telefonunuza kurun. İnsanların en çok merak ettiği Google Haritalar trafik yoğunluğunu nasıl biliyor sorusunun cevabı da haberimizin detaylarında.

Google birçok uygulama ile kullanıcılara hizmet etmeye devam ediyor. Başta arama motoru, elektronik posta, haritalar ve bulut sistemleri ile Google, oldukça popüler konumda. Hayatımızın neredeyse her yerinde Google hizmetlerini kullanmaktayız. Google Haritalar, kullanıcılar arasında en çok kullanılan uygulamalar arasında bulunuyor. Bulunduğunuz bölgeyi keşfetme, yol tarifi alma ve diğer kullanıcıların paylaştıklarını bu uygulamada görebilmekteyiz. Google Haritalar, kullanıcılar için bulunduğu konumda veya gitmek istediği yollarda var olan trafiği de göstermekte. Bu hizmet araç kullanan veya toplu taşıma ile yolculuk yapan kişiler için oldukça önemli. Hatta insanlar yolculuğa çıkmadan trafiğe bakarak planlarını yeniden düzenlemekteler. Etraflarındaki trafiği sürekli olarak görmek isteyen kullanıcılar için Google Haritalar, yeni bir telefon aracı geliştirdi. Bu araç ile telefonunuzun ekranında sürekli olarak trafiği kontrol edebilir ve bu sayede trafiğe takılmadan yolculuk edebilirsiniz.

Telefon şarj olurken neden çok ısınır? Telefon şarj olurken neden çok ısınır?

Google Haritalar trafik yoğunluğu aracı nasıl kullanılır?

  • Telefonunuzu açın ve boş bir alana uzun süre dokunun.

Google Haritalar trafik yoğunluğu aracı nasıl kullanılır?

  • “Araçlar” seçeneğini seçin.

  • Açılan sayfada aşağı doğru ilerleyin ve Haritalar kısmına gelin. “Yakınlardaki Trafiği Görün” aracına tıklayın.

Google Haritalar trafik yoğunluğu aracı nasıl kullanılır?

  • “Devam etmek için dokunun” seçeneğine dokunun. Konum izni verilemeden araç çalışmayacaktır.

  • “Ayarlar” seçeneğine dokunun.

  • “Uygulama izinleri” seçeneğine dokunun.

  • “Konum”a tıklayın.

 

  • “Her zaman izin ver” seçeneğini seçin ve ana sayfaya geri gelin.

  • Uygulama etrafınızdaki trafik yoğunluğunu gösterecektir.

Google Haritalar trafik yoğunluğu aracı nasıl kullanılır?

Google haritalar trafik yoğunluğunu nasıl biliyor?

İnsanlar Google Haritalar’ı kullanırken uygulamanın trafik yoğunluğunu nasıl bildiğini merak ediyorlar. Pek çok insan bu bilgiye uydu aracılığı ile varıldığını düşünse de, aslında gerçek bu değil. Uygulama trafik yoğunluğunu bulmak için, uygulamayı kullanan kullanıcı verilerini kullanıyor. Evet, uygulama bizim verilerimizi kullanarak cadde veya sokak trafiğini anlıyor ve bizim ile paylaşıyor. Google Haritalar yüklü ve konum paylaşımı açık olan android telefonlardan gelen verileri işleyerek trafiğin yoğunluğunu tahmin ediyor. Örnek olarak bir cadde üzerinde çok fazla uygulama kullanıcısı var ise algoritma o caddenin yoğun olduğunu anlıyor ve kırmızı renk ile gösteriyor. Cadde üzerinde Google Haritalar uygulaması kullanan ve konumunu paylaşan az veya hiç kimse yok ise trafik yoğunluğunu yeşil renk ile gösteriliyor.

Editör: Megabayt Haber