Kullanıcılar, İncognito tarayıcıyı açtıklarında, diğer kişilerin cihazlarını kullanarak etkinliklerini göremeyecekleri ancak indirme, yer işareti ve okuma listesi gibi bilgilerin hala kaydedileceği bir uyarı ile karşılaşıyor. Ancak, şirketin şimdi bu uyarıyı Chrome'un deneysel Canary kanalında güncellediği görülüyor. Güncellenmiş uyarı, kullanıcıların etkinliklerini gizleyebilecekleri ancak ziyaret ettikleri web siteleri ve bu sitelerin kullandığı hizmetler tarafından veri toplama sürecinin değişmeyeceği konusunda daha net bir bilgi sunuyor.

google tasarım değişikliği (2)

AB, deepfake ve müstehcen yapay zeka görüntüler oluşturmayı suç haline getirecek! AB, deepfake ve müstehcen yapay zeka görüntüler oluşturmayı suç haline getirecek!

Google, 2020 yılında İncognito modunda kullanıcıları izlemekle suçlanan bir dava ile karşılaşmıştı. Davacılar, şirketin bu modda dahi kullanıcı etkinliklerini takip etmek için çeşitli araçları kullandığını iddia etmişlerdi. Google ise, modun sadece cihaz üzerindeki etkinliği gizleyebileceğini, ancak verilerin hala toplanabileceğini belirtmişti.


Editör: Enes Sapmaz