Google Asistan nedir? Sesiniz algılayan ve açılan asistan nasıl kapanır? Kullanıcılar da Google Asistan'ı kapatmanın yollarını arıyorlar. Peki, Google Asistan nasıl kapatılır? İşte bu sorunun cevabı resimli ve detaylı anlatımı ile haberimizde bulacaksınız.

Google Asistan, Andriod işletim sistemi telefon kullanıcılara daha iyi kullanıcı deneyimi yaşatmak ve yardımcı olmak için geliştirilmiş bir yazılımdır. Google Asistan bu sesli komutlar sayesinde arama yapma, alarm kurma, internet üzerinden araştırma yapma ve hatta bulunduğunuz ortamda çalan şarkıyı bulmanıza yardımcı olur. Ancak bazı durumlar sesli komut sistemini yanlışlıkla devreye sokabilir. Arkadaşlarınızla sohbet ederken veya çevreden gelen sesler Google Asistan tarafından algılanıp açılabilir. Bundan dolayı Android işletim sistemi kullanıcıları çileden çıkarmakta. Sesli komut sistemi “Hey Google” veya “Ok Google” kelimeleri ile çalışmaktadır. Bu sesli komutları aynı zamanda devre dışı da bırakabilirsiniz. Bu sistemi devre dışı bırakırsanız yanlışlıkla tetiklenmeler ortadan kaybolacaktır. Ancak Google Asistan size yardım etmeye devam edecektir.

Google Asistan Nasıl Kapatılır?

  • Telefonunuzdan Google uygulamasını açın.

Google Asistan nasıl kapatılır?

Monitörün sesi nasıl açılır? Monitörün sesi nasıl açılır?
  • Sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayın.

Google Asistan nasıl kapatılır?

  • Ayarlar sekmesine tıklayın.

Google Asistan nasıl kapatılır?

  • Google Asistan’a gidin.

  • Açılan sayfayı aşağı kaydırın ve Genel sekmesini açın.

  • Google Asistan sekmesinin yanında bulunan mavi simgeyi kapatın.

Sadece sesli komut sitemini aktif eden uyandırma kelimelerini kapatmak istiyorsanız.

  • Google uygulamasını açın. Profile simgenize dokunun ve ayarlar seçeneğini seçin. Daha sonra Google Asistana tıklayın.

  • Açılan sayfada Ok Google ve Voice Match sekmesini açın.

  • Ok Google seçeneğini kapatın.

Google Asistan’ın kullanıcılara sunduğu ilginç içerikler nelerdir?

Sesli komut sistemi ile çalışan uygulama, insanlara vakit geçirebileceği bir ortam da sunmaktadır. Bazı kullanıcılar bu uygulamayı sadece sohbet etmek amaçlı kullanmakta, bazıları ise internette arama yapmak için kullanmaktadır. Sesli komut ile söylediğiniz kelimeleri, dilediğiniz dille çevirebilir ve bu sayede yeni diller öğrenmenize yarayabilir. “Beni sabah 8’de uyandır” tarzı talimatlar ile sizin için alarmlar kurabilir ve kısacası kullanıcıya kolaylık sağlayabilir. Alışveriş sepetinizi oluşturabilir ve oluşturduğunuz sepeti unutmamanız için size hatırlatıcı kurabilir. Kötü bir gün geçirdiğinizde onunla sohbet edebilir, hatta sizin moralinizi yerine getirmesini sağlayabilirsiniz. Google Lens özelliği sayesinde, çektiğiniz fotoğraflara ait detayları sizlere gösterebilir. Aynı zamanda beğendiğiniz ürünleri internetten bulmanızı ve satın almanızı kolaylaştırır. Google Lens özelliği, Google Asistan’ın en başarılı ve kullanıcı deneyimini farklı bir boyuta taşıyan özeliği.  

Editör: Megabayt Haber