Şu anda tartışmasız futbol oyun piyasasının lideri konumunda olan FIFA, her yıl eleştiriler alsa da satış rekorları kırmaya da devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde FIFA 23'ün kapağında Kylian Mbappe ve ilk kez bir kadın sporcu olarak Samantha Kerr'in yer alacağı açıklanmıştı. 

FIFA 23'ün çıkışına az bir süre kala oyun ön siparişe açıldı ve oyuncuları adeta futboldan soğutacak Türkiye fiyatları da ortaya çıkmış oldu.

FIFA 23 Türkiye fiyatları

Ön siparişe açılan FIFA 23'Ün standart sürümü Steam'de 699 TL, Ultimate sürümü ise 899 TL olarak şu anda satışta. Xbox versiyonları ise 699 TL ve 999 TL olarak açıklandı. FIFA 23’ün PlayStation sürümünün fiyatları 700 TL ve 1000 TL olarak açıklandı.

e73723e940a95d22480c55a7214b1381a1ec5c67

FIFA 23 Ultimate Edition'ı ön siparişle satın alan oyuncular aşağıdaki ekstra içeriklere sahip olacak:

  • Sınırlı süreli FIFA World Cup™ FUT Kahraman Oyunu Ögesi
  • 4.600 FIFA Points
  • 3 gün erken erişim
  • FUT Dikkat Çekenler Oyuncu Ögesi
  • FUT Haftanın Takımı 1 Oyuncu Ögesi
  • 5 FUT maçında Kiralık Kylian Mbappé Ögesi
  • 3 FUT maçında Kiralık FUT Elçisi Oyuncu Seçimi
  • Kariyer Modu Altyapı Oyuncusu (Dünya klası genç yetenek)

Oyunun standart paketini ön siparişte alırsanız, FUT haftanın takımı 1 oyuncu ögesi, 5 FUT maçında kiralık Kylian Mbappé ögesi, 3 FUT maçında Kiralık FUT Elçisi oyuncu seçimi ve Kariyer Modu altyapı oyuncusu elde edebilecek.

Epic Games, o 2 oyunu ücretsiz yaptı! Epic Games, o 2 oyunu ücretsiz yaptı!

FIFA ismi son kez

Efsane oyun serisi FIFA'nın isminin değişeceğini EA Sports Genel Müdür Yardımcısı Cam Weber açıkladı. 

Dünya genelindeki 150 milyon FIA oyuncusuna teşekkür ederek yazısına başlayan EA Sports Genel Müdür Yardımcısı Weber, tam 30 yıldır devam eden seri için minnettar olduğunu belirtiyor. EA'in futbol oyunları için yeni bir dönem başladığını söyleyen Weber, Temmuz 2023 tarihinden itibaren artık FIFA değil, EA Sports FC adıyla futbol oyunları çıkacağını yazısında açıklıyor. Yeni oyunlarda neler karşımıza çıkabileceğini konusunda da bilgiler verilmiş. Gelecek yıl çıkacak EA Sports FC oyununda yine aynı şekilde Ultimate Team, Kariyer Modu, Pro Clubs ve Volta Football modlarının hepsi yer alacak. Bunların yanı sıra 19.000’den fazla oyuncu, 700’den fazla takım, 100’den fazla stadyum ve 30 lig EA Sports FC’de durmaya devam edecek ve hatta daha fazlası eklenecek.

Editör: Burak Karahan