Türk futbolunun en önemli isimlerinden olan Fatih Terim için bir belgesel hazırlayan NetflixTERİM” isimli belgeselin 15 Eylül tarihinde yayınlanacağını açıkladı. 

Netflix’te yayınlanacak TERİM belgeselinden yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Fatih Terim belgeseli geliyor

Netflix’ten belgesel ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

Filminden sonra animasyonu geliyor: Netflix, Minecraft animasyonu için çalışmalara başladı Filminden sonra animasyonu geliyor: Netflix, Minecraft animasyonu için çalışmalara başladı

"Futbolcu, kaptan, hoca, baba, dede, imparator… Netflix, yıllar içerisinde kişisel yaşamında farklı roller üstlenirken bir yandan da ulusal ve uluslararası futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran Fatih Terim’in efsaneleşmiş kariyerinde, 1996-2022 yıllarına odaklanan Terim belgeselinin ilk tanıtım fragmanını ve görsellerini yayınladı. Fatih Terim’i bizzat kendisinin anlattığı dört bölümden oluşan belgesel, Türkiye’nin spor alanındaki en önemli figürlerinden birinin bugüne kadar hiç bilinmeyen yönlerini de gün ışığına çıkarıyor. Belgeselin senaryosunu kaleme alan Altuğ Gültan, yönetmen koltuğunu ise Burak Aksoy ile paylaşıyor. Yapımcılığını Goya Entertainment’ın gerçekleştirdiği Terim belgeseli, 15 Eylül’de tüm dünyayla aynı anda Netflix’te.” 

20 bin kişi ismini Fatih Terim yapmak istedi

Ad ve soyasında değişiklik yapmak isteyenler için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü son başvuru tarihini duyurdu. Genel Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, "Vatandaşların, genel ahlaka uygun olmayan, gülünç olarak değerlendirilen, yazım ve imla hatası olan ad ve soyadı" değişikliği başvuruları, e-devlet aracılığıyla veya yazılı olarak ilçe nüfus müdürlüklerine 24 Aralık'a kadar yapabilecek.

19.756 kişi adını soyadını Fatih Terim yapmak istiyor

Ajansspor'un haberine göre, Galatasaray taraftarı için bir efsane olan teknik direktör Fatih Terim hayranlığı ise bu başvurularda ortaya çıktı. Ad soyad değişimi için başvuruların başladığı günden bu yana 19.756 yurttaş, adını soyadını Fatih Terim yapmak için e-devlet üzerinden başvuruda bulundu.

Editör: Burak Karahan