Reddit kullanıcısı u/tracteurman tarafından GamesRadar aracılığıyla fark edilen bu oyun, şu an Android platformu için mevcut ancak iOS için henüz yayınlanmadı. Oyun, oyunculara bir kaleyi ve hanedanlarını yönetme fırsatı sunuyor. Oyunun Play Store açıklamasında ise "Yıllar geçtikçe, aileler büyüdükçe ve yeni yöneticiler tahta çıktıkça tebaalarınızı denetleyin" ifadelerine yer veriliyor. Sanal dünyada bir yılı kapsayan oyun, gerçek hayattaki bir günü anlatıyor.

Oyunun oynanışı, bina yönetimi simülasyonlarına aşina olanlar için tanıdık gelecektir. Oyuncular, kalelerini kişiselleştirebilir, odalar ekleyip genişletebilir, dekore edebilir ve anıtlar yerleştirebilirler. Ayrıca oyuncular, klasik Elder Scrolls düşmanlarına karşı savaşmak üzere "destansı görevlere" çıkacak kahramanlar yaratabilirler.

skyrim (1)

God of War Ragnarök PC'ye geliyor! God of War Ragnarök PC'ye geliyor!

Play Store'da oyunun "Yenilikler" bölümünde "Erken erişime hoş geldiniz" ifadesi bulunuyor, bu da oyunun en azından kapalı beta olarak tasarlandığını gösteriyor. Ancak oyun, yayınlandığı tarihten itibaren Play Store hesabı olan herkes tarafından indirilebilir ve oynanabilir durumda. Oyunun sessizce yayınlanmış olup olmadığını öğrenmek için Bethesda'ya ulaşmaya çalıştık ve daha fazla bilgi geldikçe bu makaleyi güncelleyeceğiz.

"The Elder Scrolls: Castles," Google Play Store'da ücretsiz olarak sunuluyor ve "Genç" derecesi alıyor, çünkü içerisinde şiddet ve müstehcen temalar bulunuyor.

Editör: Enes Sapmaz