Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem 10 farklı ilimizi etkiledi. Depremler sonrasında büyük bir yıkım yaşanırken, arama kurtarma çalışmaları halen sürüyor. Bölgedeki depremzedelere yardım ulaştırmak ve bağış yapmak isteyenler için e-Devlet üzerinden güvenli bağış hizmeti başlatıldı.

e-Devlet’te “Deprem Bağış Kampanyası” başladı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, depremzedelere yardım etmek ulaştırmak ve bağış yapmak isteyen kişilere güvenli bir yöntem sunmak için e-Devlet üzerinden güvenli bağış hizmetini başlattı.

AFAD tarafından yürütülen kampanya ile bağışlar, sistemdeki “Deprem Bağış Kampanyası” hizmeti ile deprem bölgesine ulaştırılacak.

BURAYA TIKLAYARAK E-DEVLET DEPREM BAĞIŞ KAMPANYASINA KATILABİLİRSİNİZ 

NASA'nın uzay araştırmalarında kullandığı bu materyalle çanta yaptılar! NASA'nın uzay araştırmalarında kullandığı bu materyalle çanta yaptılar!

2023-02-08 12_57_32-Window

AFAD’a ve Türk Kızılay’a ait iki ayrı bağış kampanyası ile vatandaşlar, kredi kartlarını kullanarak bu hizmetten yararlanacak. Ayrıca e-Devlet, bağış yapmak isteyenlere ödeme kısmında üç boyutlu güvenlik sistemi (3D Secure) koruması da sağlayacak.

Editör: Burak Karahan