Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, üç mobil operatörle yapılan anlaşma doğrultusunda artık mobil internet kullandığınızda e-Devlet girişleriniz kota harcamayacak. Bildiğiniz gibi e-Devlet sayesinde daha önceleri evrakla ve yüz yüze halletmemiz gerkeen birçok resmi işlemi rahatça dijital ortam üzerinden yapabiliyoruz.

Hangi operatörde olursanız olun, yapılan anlaşma sayesinde e-Devlet web sitesinde ya da telefonunuzda yüklü olan e-Devlet mobil uygulamasındaki kullanımlarınız mobil internet kotanızı harcamayacak.

52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor 52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor

kotasıze-devlet

e-Devlet kullanımı 60 milyonun üzerine çıktı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet'in kullanıcı sayısınınn 60 milyonun üzerine çıktığını açıkladı. Bu rakam, 15 yaş ve üzeri nüfusun yüzde 91'ine denk geliyor. Yani 15 yaş ve üzeri nüfusun %91'i e-Devlet'i aktif olarak kullanıyor. e-Devlet'te toplam 6 bin 665 dijital hizmet bulunduğundan bahseden Koç, "Araçlarım" gibi bütünleşik hizmetlerin her geçen gün biraz daha popüler olduğunu söyledi. Ali Taha Koç'a göre Araçlarım hizmeti, bugüne dek 310 milyondan fazla kez kullanıldı.

Kotasız e-Devlet

Artık vatandaşlar e-Devlet hizmetlerini kullanırken mobil internet kotalarından gitmeyecek. 

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

❝Kotasız e-Devlet❞Dönemi Başlıyor! Vatandaşlarımızın dijital hizmetlere kolayca erişmesi için yürüttüğümüz çalışmalardan birini daha hayata geçiriyoruz: Hangi operatöre kayıtlı olursanız olun @ekapi kullanımlarınızda artık mobil internet kotanızdan harcanmayacak.
#DijitalTR

Editör: Burak Karahan