Royal Caribbean International, yakında yelken açması beklenen dünyanın en büyük yolcu gemisi olarak kabul edilen gemiyi tanıttı.

89071_06_new-worlds-largest-crew-ship-unveiled-features-9-neighborhoods-and-water-parks_full

ABD'de gökyüzünden düşen ateş topları şaşkınlık yarattı: Peki bunlar da neyin nesi? ABD'de gökyüzünden düşen ateş topları şaşkınlık yarattı: Peki bunlar da neyin nesi?

Royal Caribbean International web sitesinde bulunan duyuruda, 'Icon of the Seas' (Denizlerin Simgesi) adlı yeni yolcu gemisinin birçok görseli yer aldı. Yolcu gemisi 1.198 fit (365 metre) uzunluğunda ve 2.805 kamarasında 7.600 misafiri ağırlayabiliyor.

89071_05_new-worlds-largest-crew-ship-unveiled-features-9-neighborhoods-and-water-parks_full

Royal Caribbean ayrıca, yolcu gemisinin Thrill Island, Surfside, Chill Island, AquaDome ve çok daha fazlası gibi farklı alanlarını gösteren videoları YouTube kanalında yayınladı.

'Icon of the Seas' (Denizlerin Simgesi), 7 tane havuza sahip ve her güverte farklı ihtiyaçlara ayrılmış durumda. Güvertelerden biri, Royal Caribbean International'a göre denizdeki en büyük havuz olan Royal Bay Pool'u içeriyor.

89071_07_new-worlds-largest-crew-ship-unveiled-features-9-neighborhoods-and-water-parks_full

20 güverteli yolcu gemisinin inşaatına 2021'de başlandı ve Miami'den Karayipler'e rezervasyonların yakında açılmasıyla birlikte 2024'te denizlere açılacak. 

Icon of the Seas gemisi yine Royal Caribbean'a ait olan Wonder of the Seas gemisini geride bırakarak dünyanın en büyük yolcu gemisi olarak kayıtlara geçti.