WhatsApp, kullanıcılarına internet üzerinden iletişim kurmalarına yardımcı olan bir uygulamadır. Mobil uygulama, WhatsApp Web ve web tabanlı masaüstü uygulaması ile çok hızlı bir şekilde iletişim kurabiliyoruz. WhatsApp tarafından yapılan son açıklama ile Windows işletim sistemi için yeni bir masaüstü uygulaması çıkardıklarını duyurdular.

CV nasıl hazırlanır? Canva'dan ücretsiz özgeçmiş hazırlama nasıl yapılır? CV nasıl hazırlanır? Canva'dan ücretsiz özgeçmiş hazırlama nasıl yapılır?

WhatsApp Masaüstü nedir?

Halihazırda bir WhatsApp masaüstü uygulaması vardı. Ancak eski masaüstü uygulaması web tabanlı bir programdı. Yeni çıkan masaüstü hizmeti ise Windows işletim sistemine özgü hazırlanan bir uygulamadır. Şu an için sadece Windows işletim sistemine çıkan uygulama, Mac işletim sistemi için Beta sürümünde geliştirilmeye devam ediyor.  Yeni WhatsApp Masaüstü uygulaması, diğer WhatsApp Web ve WhatsApp web tabanlı masaüstü uygulamasından daha güvenli ve daha gelişmiş olacak. Ayrıca birkaç farklı özelliğe de sahip olacak.

WhatsApp Masaüstü avantajları nelerdir?

  • Windows ve Mac işletim sitemlerine özgü geliştirilen masaüstü uygulama, diğer web tabanlı hizmetlerden daha gelişmiş, hızlı ve güvenilirdir.
  • Masaüstü  olarak kullandığınız işletim sistemine özel tasarlanmış ve işletim sistemine optimize edilmiştir.
  • En büyük avantajı ise telefonunuz çevrimdışıyken bile WhatsApp Masaüstü uygulaması ile bildirim ve mesaj almaya devam edebileceksiniz.

WhatsApp Masaüstü nasıl kullanılır?

Yeni uygulamayı şu an için sadece Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar kullanabiliyor. Mac işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız var ise Beta sürümünü test edebilirsiniz.

  • Microsoft Store’dan WhatsApp Masaüstü uygulamasını indirin. (Yeni uygulamayı indirmek için bu linki kullanabilirsiniz. Yeni Masaüstü uygulama 159,2 Megabayt’tır.)

2022-08-18 09_45_18-Window

  • İndirme ve kurma işlemi bittikten sonra WhatsApp Masaüstü uygulamanızı başlatın. (Başlat menüsünde uygulayı aratarak kolaylıkla bulabilirsiniz.)
  • Bir QR kod ile karşılaşacaksınız. Bu QR kodu telefonunuz yardımı ile tarayın. QR kodu telefonunuz ile tarama işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

2022-08-18 09_49_58-Window

  • WhatsApp uygulamanızı başlatın > Üç noktaya dokunun > Bağlı cihazlar > Cihaza Bağla > QR kodu telefonunuzun kamerası ile taratın.
  • WhatsApp Masaüstü uygulaması başlatılacaktır.

2022-08-18 09_55_55-Window

WhatsApp Masaüstü uygulaması Mac bilgisayarlarda nasıl kullanılır?

Mac bilgisayarlarda uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcılar sadece Beta sürümünü test edebilir. Mac’ler için masaüstü uygulama geliştirme aşamasında. Beta sürümü kullanmak istiyorsanız, bu link ile beta sürümünü indirebilirsiniz.

Editör: Engin Çepnioğlu