Özellikle koronavirüsün etkili olduğu dönemde yarış simülasyonları iyice popüler oldu ve birçok insan evine bir direksiyon seti alarak yarış sim-racing dünyasına girdi. Koronovirüs artık hayatımızda olmasa da (kısmen), yarış oyunları ve simülasyonlara olan ilgi hala sürüyor. Sizler için şu anda direksiyon setinizle oynayabileceğiniz en iyi ve gerçekçi yarış simülasyonlarını seçtik.

İşte direksiyon setiyle oynayabileceğiniz en iyi yarış oyunları:

1- iRacing

Platform: PC

iRacing an itibarıyla en fazla oyuncu kitlesine sahip olan simülasyon oyunu. Oyunun çevrimiçi seçenekleri ve puanlama sistemi sayesinde gerçek bir yarışçı gibi kendinize bir kariyer çizebiliyorsunuz. Fizikleri ve sürüş dinamikleri ile en iyiler arasında yer alan iRacing’in tek negatif yanı ise sizi maddi olarak biraz zorlayabilecek bir oyun olması. Oyunu oynamanız için aylık veya yıllık abonelik için ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca her araba ve pist için ekstra bir ücret ödemeniz lazım.

2- Assetto Corsa

Platform: PC, PS4, Xbox One

Gerçekçi sürüş mekanikleriyle eski bir oyun olmasına rağmen inanılmaz büyük oyuncu kitlesi sayesinde modlar ile ölümsüz bir oyuna dönüştü. Ucuz bir oyun ve mod çeşitliliği arayanlar için birebir. İstediğiniz her şeyi yapabileceğiniz tek yarış simülasyonu.

3- Assetto Corsa Competizione

Platform: PC, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series

GT3 ve GT4 araç ve yarışlarının resmi oyunu olan Assetto Corsa Competizione, grafiksel anlamda en başarılı yarış simülasyonu olarak karşımıza çıkıyor. Fizikler ve sesler konusunda da oldukça başarılı olan Competizione, başarılı VR desteği sayesinde de bir tercih sebebi. Oyun yeni gelen ek paketler ile sürekli genişlemekte ve güncellemeler ile kendini geliştirmekte.

4- rFactor 2

Platform: PC, PS4, Xbox One

Fizikler olarak en iyi simülasyon oyunu olarak kabul edilen rFactor 2, gerçekçi bir sürüş arayanlar için ilk tercihlerden biri olacaktır. Ancak grafikler ve arayüz biraz eski kaldığı için bu tarafa dikkat edenler için negatif bir yön.

5- Automobilista 2

Platform: PC

Kendini sürekli geliştiren sürüş dinamikleri ve genişleyen kütüphanesi sayesinde, VR desteği ve eğlenceli bir deneyim arayanların tercih edebileceği simülasyonlardan.

6- Dirt Rally 2.0

Platform: PC, PS4,

Xbox One Codmasters’ın yaptığı Dirt Rally 2.0, büyüleyici grafikleri ve gerçeğe yakın sürüş dinamikleri ile ralli severlerin en çok tercih ettiği simülasyonlardan. Oyun ilk oynayışta sizi çok zorlayabilir ancak ne de olsa ralli bu değil mi…

7- Gran Turismo 7

Platform: PS4, PS5

The Last of Us dizisinden harika bir fragman yayınlandı - VİDEO The Last of Us dizisinden harika bir fragman yayınlandı - VİDEO

Simülasyon oyunlarının atası diyebileceğimiz ve PlayStation tarihinin en çok satan serisi olan Gran Turismo'nun son oyunu. Eğer PlayStation'da simülasyon arıyorsanız sizin ilk tercihiniz olacaktır.