Berlin'in merkezinde yer alan kompleks (Radisson Blu Oteli), bir müze, mağazalar ve 25 metrelik boyutundaki dünyanın en büyük silindirik akvaryumuna ev sahipliği yapıyor.  AquaDom olarak bilinen akvaryumda, yaklaşık bir milyon litre su kapasitesine sahipti ve ve yaklaşık 1.500 tropikal balığa ev sahipliği yapıyordu.

Arama kurtarma ekipleri akvaryum kazazedelerini kurtarmaya çalışıyor

Berlin itfaiye teşkilatından bir sözcü, olay sırasında çevreye dağılan moloz miktarı nedeniyle acil müdahale ekiplerinin zemin kata erişemediğini ve olay yerine arama kurtarma köpeklerinin gönderildiğini söyledi.

akvaryıum (1)-1

Berlin Polisi Twitter'daki paylaşımında şunları söyledi: "Akvaryumdaki inanılmaz hasara ek olarak... cam kıymıkları nedeniyle iki kişi yaralandı."

Olayda yaklaşık 1.500 balığın öldü ve yüzlerce otel misafirinin zorunlu olarak tahliye edilmesi gerekti. Polis olayın soruşturulduğunu söyledi, ancak son zamanlardaki donma sıcaklıklarının tankın kırılmasına neden olabileceği konusunu derinlemesine araştırıyor.

52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor 52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor

akvaryıum (2)

Otel ziyaretçilerden biri sosyal medyada yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Berlin'deki Radisson Collection'da kalıyorum, burada devasa bir akvaryum paramparça oldu ve otel lobisini sular altında bıraktı. Görünüşe göre kimsenin canı yanmamış. Saat 4:30'da altımızdan gelen bir gümbürtüyle uyandım.”

akvaryıum (1)

Akvaryumun patlama görüntülerini aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz

Editör: Enes Sapmaz