İlk olarak PlayStaton'a özel olarak çıkan ve daha sonra PC oyuncuları için de piyasaya sürülen Days Gone için şimdi de bir film uyarlaması geliyor. 

Uncharted  filminin çıkışı, God of War, Last of Us gibi oyunların dizilerinde olan gelişmelerin ardından bir haber de hayatta kalma oyunu Days Gone'dan geldi.

Days Gone filminin başrolü belli oldu

Sony'nin Days Gone filmi üzerinde çalıştığı öğrenildi. Filmin yapımcılığını Vendetta Productions ve PlayStation Productions üstlenecek. Senarist olarak X-Men: First Class'ın senaristi Sheldon Turner görev yapacak. Başrolde ise Outlander'dan tanıdığımız Sam Heughan yer alacak.

days-gone-review-2-1280x720.f1661002945

Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi

Sony, şüphesiz , Uncharted filminin nispeten başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden cesaret aldı ve en popüler serilerine dayanan birkaç film ve TV şovuna şimdiden yeşil ışık yaktı. Days Gone şimdi film uyarlamaları alan oyunlar listesinde Ghost of Tsushima ve Gran Turismo'ya katılırken, Horizon Zero Dawn, God of War, Twisted Metal ve The Last of Us gibi oyunların tümü TV dizileri alıyor, 

Geçen yıl , ilk oyunun ticari olarak oldukça iyi gitmesine rağmen Sony'nin 2019'da Days Gone 2 için bir teklifi reddettiği ortaya çıkmıştı. Yani bu filmin yeni bir Days Gone oyunu için bir öncü olması pek muhtemel değil. 

Editör: Burak Karahan