ChatGPT, bir dizi iş görevi için yararlı olabilecek bir araç gibi görünebilir. Ancak,ChatGPT'ye paylaştığınız her şeyin sistemi eğitmek için kullanılabileceğini ve hatta belki de verdiğiniz cevapların diğer kullanıcılara verilen yanıtlarda ortaya çıkabileceğini bilmeniz gerekir.

Rus hacker grubu, Microsoft'un yöneticilerini hedef aldı! Rus hacker grubu, Microsoft'un yöneticilerini hedef aldı!

Çin Ödeme ve Takas Derneği, ChatGPT ve diğer yapay zeka araçları hakkında yaptığı açıklamada, "Ödeme sektörü personeli, ChatGPT gibi araçları kullanırken yasalara ve kurallara uymalı ve ülke ve finans sektörüyle ilgili gizli bilgileri yüklememelidir."  dedi.

OpenAI, yapay zeka destekli sohbet robotunu Çin'deki kullanıcıların erişimine kapalı tutsa da, firmaların teknolojiyi ürünlerine entegre etmek ve rakip çözümler başlatmak için acele etmesiyle benzerleri üretiliyor.

chatgpt-2

Çin'de ikamet edenler OpenAI hesapları oluşturamazken, sanal özel ağlar ve yabancı telefon numaraları üzerinden yapay zeka sohbet aracına erişmeye çalışıyorlar.

Hatta geçtiğimiz günlerde İtalya, ChatGPT'yi geçici olarak yasakladı ve gizlilik kurallarının ihlal edildiğinden şüphelenilmesi üzerine bir soruşturma başlattı. Bazı Avrupa ülkeleri de önlemlere ihtiyaç olup olmadığını araştırmaya başladı.

Editör: Enes Sapmaz