Günümüzde milyonlarca kullanıcısıyla WhatsApp, senelerdir kendini güncelleyip uygulamasına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son olarak ortaya çıkan 'Yardımcı Mod' özelliği, çoklu cihaz desteğinin bir uzantısı olarak, kullanıcıların mevcut WhatsApp hesaplarını başka bir cep telefonuna bağlayabilmeleri için tasarlandı. Bu sayede, mevcut bir WhatsApp hesabını ikincil bir cep telefonuna bağladıktan sonra, kullanıcılar nihayet ana telefonda aktif bir İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan ikinci cihazdaki sohbetlerine erişebilecek.

WhatsApp, numara kaydetme uğraşını ortadan kaldırıyor! WhatsApp, numara kaydetme uğraşını ortadan kaldırıyor!

compainiob mode whatsapp

Bu özellik, kullanıcıların aynı hesabı kullanarak birden fazla Android akıllı telefonu birbirine bağlamasını sağlar. Bu, ana cihaz internete bağlı olmasa bile kullanıcıların birincil cihazdan WhatsApp sohbetlerine ve geçmişine erişebilecekleri anlamına gelir.

İkincil bir cihaz bağlandığında, WhatsApp sohbet geçmişi bağlı tüm cihazlar arasında senkronize edilir. Ancak bahsi geçen bu özellik, kullanıcıların aynı anda dört cihaza kadar bağlantı kurmasına olanak tanır.

WhatsApp Güvenli Mod özelliği nasıl kullanılır?

Eğer bir WhatsApp Beta kullanıcısı iseniz Güvenli Mod özelliğini açmak için, WhatsApp'ı açın ve menüye dokunun. Ardından, telefonunuzda "Bir Cihazı Bağla" seçeneğine dokunun ve bağlamak istediğiniz ikincil cihazdan QR kodunu tarayın.

Editör: Enes Sapmaz