Google, dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Chome için çok önemli bir acil durum güncellemesi yayınladı. Bu yayınlanan güncelleme ile siber saldırılarda kullanılan çok tehlikeli bir güvenlik açığı kapatılıyor.

Chrome 103.0.5060.114 güncellemesi CVE-2022-2294 referans numaralı güvenlik açığını kapatmak için yayınlandı. Google, yeni güncellemenin acilen kurulmasını öneriyor. Eğer tarayıcınızın güncel olup olmadığınından emin değilseniz, aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

1- Google Chrome'u açın
2- Sağ üst köşedeki üst üste duran 3 adet nokta işaretine tıklayın
3- Menünün aşağısından "Yardım" menüsüne ardından da "Google Chrome Hakkında" kısmına girin.
4- Karşınıza çıkancak erkanda Google chrome güncel ise "Chrome Güncel" yazısıyla karşılaşacaksınız. Eğer güncel değilse bu kısımdan günceleme işlemini yapabilirsiniz.

e870894649ad27469004013a4ca30320

Güncellemenin içeriği ne?

WebRTC (Web Gerçek Zamanlı İletişim) bileşenini etkileyen açığı kapatan bu güncelleme, arabellek taşması sorununu çözüyor. Bu sınıftaki güvenlik açıklarının programları çökertmek, kod yürütmek ve kurulu güvenlik yazılımlarını atlamak için bilgisayar korsanları tarafından kullanıldığını belirtelim. 

Google, saldırılarda aktif olarak istismar edilmesine rağmen düzeltilen güvenlik açığının teknik ayrıntılarını açıklamadı. Büyük olasılıkla şirket yamanın tüm kullanıcılara ulaşmasını istiyor. 

Microsoft, Windows 11 reklam belasını yayınladı! Kapatmanın tek bir yolu var... Microsoft, Windows 11 reklam belasını yayınladı! Kapatmanın tek bir yolu var...

Siz de tarayıcınızı en kısa sürede güncelleyin.

Editör: Burak Karahan