Android cihazlardan telefonunuza istediğiniz uygulamaları ve oyunları indirebildiğiniz Play Store, eklenen onca program ile beraberinde tehlikeler getirebiliyor. Ciddi problemlere neden olan programlar arasında özellikle klavye ve kamera uygulamaları yer alıyor. Ayrıca 3 milyon gibi indirme sayıları yakalayan bu kötü yazılım uygulamaları kartınıza oldukça kabarık bir şekilde yansıyabilir. 

para çalan uygulamar (2)-1

Telefonunuzdan kart bilgilerinizi çalan o uygulamaları kaldırın çağrısı yapıldı

Güvenlik uzmanlarının uyarılarda bulunduğu bu 8 uygulama kart hesaplarınızı boşaltıyor. Google Play Store'da indirme sayıları 3 milyonun üzerinde olan bahsi geçen bu uygulamalara dikkat, çünkü bahsi geçen uygulamaları telefonunuzdan kaldırın çağrısı geldi.

para çalan uygulamar (1)-1

Android telefon kullanıcılarını gözüne kestiren kötü niyetli kişiler, uygulamalar üzerinden kartınızdan para çekiyor. Güvenlik araştırmacısının tespiti üzerine Autolycos adlı bu kötü yazılımlar habersiz kullanıcıların paralarını çalıyor. Ayrıca bu uygulamalar telefon kullanıcılarını çeşitli bir çok ücretli hizmete üye edebiliyor.

Microsoft Copilot, Android'e geliyor! Microsoft Copilot, Android'e geliyor!

Telefondan para çalan uygulamalar toplamda 3 milyonun üzerinde indirildi

2021 senesinde teknoloji devi Google tarafından altı ay içinde tespit edilen uygulamalar, Play Store'da toplam olarak 3 milyonun üzerinde indirme yakaladı.

para çalan uygulamar (2)

Güvenlik uzmanları, telefonunuzu, paranızı ve en önemlisi güveniliğinizi korumanız için aşağıda açıklayacağımız o uygulamaların hemen silinmesi gerektiğini belirtiyor.

İşte telefonunuzdan silinmesi gereken uygulamalar...

  1. Creative 3D Launcher — 1,000,000+ indirme
  2. Vlog Star Video Editor — 1,000,000+ indirme
  3. Funny Camera — 500,000+ indirme
  4. GIF Keyboard — 100,000+ indirme
  5. Wow Camera — 100,00+ indirme
  6. Razer Keyboard & Theme — 10,000+ indirme
  7. Freeglow Camera — 5,000+ indirme
  8. Coco Camera — 1,000+ indirme
Editör: Enes Sapmaz