Bir YouTuber, Minecraft oyununun içinde şimdiye kadar yapılmış en büyük proje sayılabilecek olan ve tüm evreni Minecraft'ın içinde inşa ettiği bir video yayınladı.

YouTuber ChrisDaCow, 4 Ekim'de " Minecraft'ta Tüm Evreni Nasıl İnşa Ettim" başlıklı videoyu Reddit'te yayınladı ve paylaşım kısa sürede viral oldu. Birçok insan binlerce yorum yaptı ve çok sayıda destekleyici cevaplar yazdı.

The Division'ın yeni oyunu askıya alındı! The Division'ın yeni oyunu askıya alındı!

88863_04_gamer-builds-the-entire-universe-in-minecraft_full

YouTuber daha önce Orta Dünya'yı, ejderhaları, Van Gogh'un Yıldızlı Gecesini ve daha birçok yapıyı oyun içerisinde inşa etmişti. Yani bu ChrisDaCow Minecraft'ın içinde ilk kez bir meydan okumaya girişmedi.

İşte ChrisDaCow'un paylaştığı "Minecraft'ta Tüm Evreni Nasıl İnşa Ettim" videosu:

ChrisDaCow'un şimdiye kadar yaptığı en büyük ve zor inşası olan bu video kesinlikle olağanüstü gözüküyor.  Chris, video sırasında oldukça fazla planlama yapıldığını ve sürecin gelişimini hızlandırmak ve geniş blok seçimlerini boyamak için WorldEdit gibi Minecraft modlarını kullandığını açıklıyor. Projeyi oluşturmak için modların kullanılmasına rağmen, harcanan çaba hala devasa boyutta.

88863_01_gamer-builds-the-entire-universe-in-minecraft_full

Projenin Reddit'te ne kadar sürdüğü sorulduğunda Chris, iki ay boyunca sürekli çalıştığını söyledi. Projenin en dikkate değer yönlerinden bazıları güneş sistemi, kara delik, gezegenler ve tabii ki inanılmaz Yaratılışın Sütunları (Pillars of Creation). 

88863_03_gamer-builds-the-entire-universe-in-minecraft_full

Editör: Burak Karahan