Jake Gray, Facebook'taki Avustralya örümcek tanımlama sayfasında paylaştığı bir gönderide, devasa bir avcı örümcekle birlikte yaşadığını ve 1 yıl boyunca ‘büyümesini izlediğini’ söyledi.

13 yaşındaki kedi, ip atlama rekoru kırdı! 13 yaşındaki kedi, ip atlama rekoru kırdı!

Avustralyalı olmayan çoğunuz bunu görseniz muhtemelen taşınma zamanının geldiğine karar verir ve (haklı olarak) evin artık onlara ait olduğunu varsayarsınız.  Jake ise örümceğe bakıp “İşte yeni ev arkadaşım” demiş gibi duruyor. Jake, Facebook gönderisinde örümceğin biraz daha büyümesini umduğunu da eklemiş.

Hamamböceklerini öldürüyor

IFLScience’a konuşan Jake, "Avcı örümceklere, hamamböceklerine olan iştahları nedeniyle evimizde her zaman müsamaha gösterildi. Evdeki hamamböceklerini yediği için biz de kimyasallar kullanmak zorunda kalmıyoruz.” dedi.

örümcek-avustralya

O ve ailesi örümceğe Charlotte adını koydu. Jake’in bir kızı Bella’nın örümcekten korkmaması için böyle bir isim seçtikleri belirtiliyor.

Holconia immanis  - daha çok Dev bantlı avcı veya Sidney avcısı olarak bilinir. Zehirli örümceklerdir ancak insanlardan korktukları için bu zehirlerini insanlar üzerinde kullanmaları pek olası değildir. Isırmaktansa kaçmayı tercih ederler. Isırsa bile etkileri çok hafif olur.

Bu örümceklerin boyutu yaklaşık 15 santimetreye kadar ulaşır. Oldukça hızlı olan bu örümcekleri yaklamak da bir o kadar zordur.

Editör: Burak Karahan